خدمت سربازی نمایه سربازی نمایه سرباز نمایه سربازان نمایه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مجلس باید در مصوبه‌ای مشمولان غایب سربازی را تعیین تکلیف کند.

به گزارش مشرق، شهریار حیدری در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۹ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ طی اخطار قانون اساسی اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای از نمایندگان تصور می‌کنند که موضوع تعیین تکلیف مشمولان غایب سربازی به معنای آن است که عده‌ای تشویق شوند به خدمت سربازی نروند درحالی که این‌گونه نیست.

بیشتر بخوانید:

طرح «سربازی پیمانی» چیست؟

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد مشمولان غایب سربازی بسیار زیاد است و این افراد به هیچ‌وجه نمی‌توانند به خدمت سربازی بروند بنابراین افرادی که به هر دلیلی در سال‌های گذشته به خدمت سربازی نرفتند، باید تعیین تکلیف شوند.

بیشتر بخوانید:

مساله امنیت و سربازی قابل خرید و فروش نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید به گونه‌ای قانون تصویب کنیم که جامع و مانع باشد و افرادی که تا سال ۱۴۰۰ به هر دلیلی به خدمت سربازی نرفتند، تعیین تکلیف شوند.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انتظامی بیش از گذشته نیازمند توجه مجلس و نهادهای نظامی است و نیروهای مسلح هم مشکلاتی از حیث درآمدی دارند. از طریق تعیین تکلیف مشمولان غایب سربازی درآمد زیادی به دست می‌آید که می‌توان تا حدی هزینه‌های نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی را تأمین کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس