سفر وزیر صمت به ارمنستان برای پیگیری تفاهم‌های اقتصادی

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از سفر وزیر صنعت، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و هیات همراه به ارمنستان در راستای پیگیری تفاهم‌های انجام شده خبر داد.

به گزارش مشرق، محمدرضا کریم‌زاده از سفر وزیر صنعت، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و هیات همراه به ارمنستان در راستای پیگیری تفاهم‌های انجام شده خبر داد و اظهار کرد: در این سفر درباره حوزه‌های مختلف اقتصادی، مناطق آزاد، تجارت کالایی، حوزه‌های حمل و نقل و موضوعات مرتبط با تجارت دو کشور بحث و رایزنی خواهد شد.

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران افزود: وزیر اقتصاد ارمنستان در سال ۹۹ و در حاشیه کارگروه‌های صنعتی معدنی و تجاری و در راستای توسعه روابط تجاری دیداری با وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران داشت که منجر به امضای تفاهم‌نامه شد و بنا به دعوت وزیر اقتصاد ارمنستان و در راستای پیگیری تفاهم‌های انجام شده، وزیر صمت در روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفندماه به این کشور سفر خواهد کرد.

کریم‌زاده تصریح‌کرد: یک هیات تجاری نیز با هماهنگی‌های انجام شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ اسفندماه در حوزه‌های مختلف کالایی به این کشور سفر خواهد کرد که معاون بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان مسول هیات آنان را همراهی خواهد کرد.

وی خاطرنشان‌کرد: در این سفر، وزیر و هیات همراه ملاقات‌هایی با مقامات عالی‌رتبه ارمنستان، وزرای مرتبط و مسئولان اتاق بازرگانی خواهد داشت. همچنین در این سفر از فرآیند احداث مرکز تجاری ایران در ارمنستان نیز بازدید به عمل خواهد آمد و وزیر صنعت از اقدامات انجام شده مطلع خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس