زندان نمایه

دادستان تهران به همراه یک گروه ۱۰۷ نفره قضایی از زندان زنان استان تهران بازدید کرد.

به گزارش مشرق، صبح امروز علی صالحی دادستان تهران به همراه یک گروه ۱۰۷ نفره قضایی از زندان زنان استان تهران بازدید کرد و به بررسی وضعیت زندان و مددجویان پرداخت.

وی در ابتدا با حضور در تصفیه خانه آب شرب و مصرفی زندان زنان، از نزدیک در جریان روند ارتقای کیفیت تأسیسات آب زندان قرار گرفت. 

بیشتر بخوانید:

جلسه دادگاه رسیدگی به سانحه پرواز PS۷۵۲ اوکراین برگزار شد

صالحی در ادامه از بخش‌های مختلف زندان از قبیل بخش قرنطینه، باشگاه ورزشی، سالن آمفی تئاتر، سالن سلامت و همچنین از بندهای زندان زنان بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید به دیدار چهره به چهره زندانیان و با تشکیل میز خدمت در زندان به بررسی مشکلات آن‌ها پرداخت که در این زمینه دستوراتی نیز از قبیل تسریع در رسیدگی به پرونده زندانیان و همچنین دستور آزادی تعدادی از مددجویان صادر شد.

دادستان تهران در حاشیه این بازدید گفت: در راستای اجرای منویات ریاست قوه قضاییه به اتفاق ۱۰۷ نفر از همکارانمان در سطح دادسرای تهران و دادسراهای شهرستان‌های تابعه استان، از زندان زنان استان تهران بازدید کردیم. 

ببینید:

فیلم/ انفجار در جنوب شرقی کی‌یف

وی با اشاره به انجام ملاقات چهره به چهره با ۷۴۰ نفر از زندانیان زن و بررسی وضعیت و درخواست هایشان، گفت: ۱۶ نفر از زندانیان زن به کمک ستاد دیه ازاد شدند. 

صالحی با بیان اعطای مرخصی به ۵۶ زندانی زن، تصریح کرد: برای ۳۵ زندانی زن پیشنهاد آزادی مشروط به دادگاه ارجاع شد و ۱۴۷ نفر نیز به کمیسیون عفو معرفی شدند.

وی با اشاره به پیشنهاد پابند الکترونیک برای ۲۷ زندانی زن، گفت: برای ۱۳ زندانی تقاضای تعلیق و همچنین برای ۵۰ نفر نیز اشتغال به کار صادر شد.

دادستان تهران تاکید کرد: به عنوان وظیفه شرعی و قانونی از زندان‌های استان تهران بازدید خواهیم کرد و طبق مقررات قانونی، نسبت به کمک زندانیان اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. 

وی با بیان اینکه برخی از درخواست‌های زندانیان مربوط به دادگاه‌های کیفری ۲، مسائل حقوقی و دادگاه انقلاب بود، گفت: قطعا این مسائل به مراجع ذی صلاح اطلاع داده خواهد شد تا ترتیب اثر بدهند. 

صالحی با اشاره به ملاقات چهره به چهره با زندانیان امنیتی در زندان زنان استان تهران، اظهار کرد: این افراد تقاضاهایی داشتند که همگی موارد دریافت، بررسی و منجر به صدور دستوراتی شد. 

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس