کد خبر 1343901
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
سی‌اُمین روز با کیفیت هوای ناسالم در تهران ثبت شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم کرده و با پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار گرفتند.

به گزارش مشرق، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۵ اسفندماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر همراه با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. افزایش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد.

با تداوم روند افزایشی تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

با کاهش تردد خودروها در صبح روز جمعه (۶ اسفندماه) و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

با شکل‌گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا ساعات پایانی جمعه همراه با وزش باد مؤثر از میزان غلظت ذرات معلق کاسته می‌شود و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس