جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۳۰ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۹۳۶ هزار و ۸۷۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است.

به گزارش مشرق، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۶۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۶ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۷ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۰,۳۷۲,۴۰۴ ۹۶۶,۵۳۰
۲ هند ۴۲,۸۸۱,۱۷۹ ۵۱۲,۹۵۴
۳ برزیل ۲۸,۴۸۵,۵۰۲ ۶۴۶,۴۹۰
۴ فرانسه ۲۲,۴۶۸,۲۳۹

۱۳۷,۴۸۹

۵ انگلیس ۱۸,۷۳۴,۶۸۳ ۱۶۰,۹۷۹
۶ روسیه ۱۵,۷۹۵,۵۷۰ ۳۴۷,۸۱۶
۷ آلمان ۱۴,۰۹۲,۶۲۱ ۱۲۲,۶۲۲
۸ ترکیه ۱۳,۷۶۲,۱۸۱ ۹۳,۲۵۸
۹ ایتالیا ۱۲,۶۰۳,۷۵۸ ۱۵۳,۷۶۴
۱۰ اسپانیا ۱۰,۹۱۴,۱۰۵ ۹۸,۹۳۶

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۷۵ ابتلا و ۱۳۵ هزار و ۷۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس