کد خبر 1340503
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور/ ابتلا به اومیکرون رو به رشد است

جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل و مطرح شد: تاکنون بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده و پوشش تزریق نوبت اول واکسن در کشور ۹۱ درصد، نوبت دوم ۸۱ درصد است.

به گزارش مشرق، جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در کشور و تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا ارائه کرد.

عین الهی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور و نیز میزان واکسن‌های تزریق شده ارائه کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده و پوشش تزریق نوبت اول واکسن در کشور ۹۱ درصد، نوبت دوم ۸۱ درصد و نوبت سوم ۳۲ درصد است.

در این جلسه همچنین وضعیت آمادگی بیمارستان‌ها در پیک ششم کرونا و درصد اشغال تخت‌های آی سی یو و تخت‌های بیمارستانی به تفکیک استان‌ها و نیز روند بستری و فوتی در گروه‌های سنی مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین با توجه به روند رو به رشد ابتلا به اومیکرون در کشور، بر ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا تأکید شد.

در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات جهت طرح در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات برای تأیید نهایی در جلسه ستاد ملی مطرح شود.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس