امیرعبداللهیان: ضروریست روسای نمایندگی‌ها در جمع ایرانیان خارج از کشور حضور یابند و از نزدیک در جریان مشکلات و رفع آن برآیند

وزیر امور خارجه گفت: ضروریست روسای محترم نمایندگی‌ها در جمع ایرانیان خارج از کشور حضور یابند و از نزدیک در جریان مشکلات و رفع آن برآیند.

به گزارش مشرق بنا به علام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، بمناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهل و سومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، اولین نشست ویدیو کنفرانسی وزیر امور خارجه با کلیه سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و با حضور معاونین و مدیران کل وزارت امور خارجه روز چهارشنبه مورخ ۲۰ بهمن ماه برگزار گردید.

در این نشست پس از ارایه نقطه نظرات تعدادی از سفرای جمهوری اسلامی ایران، وزیر امور خارجه طی سخنانی ضمن گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی و یاد امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ایام خجسته دهه فجر و حلول ماه رجب، آخرین تحولات سیاست خارجی کشور را تبیین نمودند.

امیرعبدالهیان با اشاره به برنامه‌های تحول گرایانه دولت مردمی رئیسی، سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند را چارچوب حرکت دستگاه دیپلماسی در تنظیم روابط خارجی در راستای حفظ و صیانت ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی و تامین منافع حداکثری ملت بزرگ ایران دانست.

وزیر امورخارجه با اشاره به دستاوردهای کشور در حوزه سیاست خارجی طی چند ماه گذشته از جمله تامین نیازهای فوری بهداشتی جامعه و واکسن به میزان وسیع، از روسای نمایندگی‌های خارج از کشور خواست در چارچوب سیاست‌های دولت جدید و ماموریت‌های تعیین شده، تمامی تلاش و توان خود را برای تعمیق و توسعه روابط دوجانبه ایران با دیگر کشورها بکار گرفته و توجه ویژه‌ای به امور ایرانیان خارج از کشور داشته باشند.

وی تاکید کرد ضروریست روسای محترم نمایندگی‌ها در جمع ایرانیان خارج از کشور حضور یابند و از نزدیک در جریان مشکلات و رفع آن برآیند.

وزیر امور خارجه تاکید کرد با وجود آنکه همسایگان و منطقه آسیا جزو اولویت‌های اصلی در سیاست خارجی کشور است، اما در عین حال جمهوری اسلامی ایران مصمم است روابط متوازن و خوب خود را با کشورهای سایر مناطق از جمله آفریقا، امریکای لاتین و اروپا گسترش دهد.

در خاتمه امیرعبدالهیان به آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها در وین پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس