خشونت های بی پایان در آمریکا

تیراندازی در رستورانی در ویرجینیای آمریکا، کشوری که خشونت های مسلحانه و تیراندازی های مرگبار به امری معمول تبدیل شده است، یک کشته و چهار مجروح بر جا گذاشت.

به گزارش مشرق، رسانه های آمریکا گزارش دادند بر اثر تیر اندازی در رستورانی در ایالت ویرجینیای آمریکا یک نفر کشته و چهار نفر دیگر مجروح شدند.

پلیس اعلام کرد در تیراندازی در ساعات پایانی جمعه در یک رستوران در منطقه بلکس برگ در نزدیکی دانشگاه تکنولوژی ایالت ویرجینیا یک نفر کشته و ۴ نفر دیگر مجروح شدند.

اطلاعاتی در خصوص این تیراندازی منتشر نشده و هنوز کسی نیز  در این ارتباط بازداشت نشده است.

پلیس اعلام کرده است از پنج نفری که مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند، یک نفر در محل کشته شده و چهار نفر دیگر به بیمارستان منتقل شده اند.

از وضعیت مجروحان نیز اطلاعاتی منتشر نشده اما به گفته رئیس دانشگاه، یکی از مجروحان، دانشجو است.

این تیراندازی در حالی است که در سال ۲۰۰۷ نیز در  تیراندازی در نزدیکی این محل ۳۲ نفر کشته شده بودند.

 تیراندازی های مرگبار در آمریکا همچون سریال ادامه دارد و پدیده ای معمول و رایج دراین کشور که مسلح ترین ملت جهان را دارد، بدل گشته است.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری جو بایدن و مخمصه های متعدد داخلی و بین المللی که گریبانگیر دولت اوست، کارشناسان آمریکایی از افزایش لجام گسیخته خشونت های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در این کشور سخن می گویند و اذعان دارندکه این دست خشونت ها در آمریکا از کنترل خارج شده است.

 شبکه خبری سی ان ان در پی تیراندازی اخیر در نیویورک که منجر به قتل  یک پلیس شد با پرداختن به بحران داخلی خشونت سلاح گرم در آمریکا، گزارش داد: طی ماه های اخیر خشونت با سلاح گرم در آمریکا رو به فزونی  نهاده است؛ مطالعاتی که از سوی سازمان «سختگیری قوانین اسلحه موجب نجات زندگی» نام دارد ( Strong Gun Laws Save Lives) که بر روی ۵۰ ایالت آمریکا به عمل آمد، نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین ایالت هایی که  سختگیری در اعمال قوانین حمل سلاح در آنها به کار گرفته می شود  و آنهایی که سستی در اعمال آن می کنند با میزان خشونت با اسحله رابطه مسقتیمی دارد.

این شبکه خبری افزود: بطور مثال ایالت «می سی سی پی» که ضعیف ترین سختگیری در اعمال قوانین مربوط به حمل سلاح را دارد، در سال ۲۰۲۰ میلادی بدترین وضعیت خشونت با سلاح گرم را تجربه کرده است، چراکه در جامعه آماری یکصدهزارنفری ۲۸ مورد قتل با سلاح گرم در آن روی داده اما ایالت کالیفرنیا که سخت ترین قوانین مربوط به حمل سلاح در آن به کار گرفته شده تنها ۸ مورد ثبت شده است.

سی ان ان افزود: برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس