موج ششم کووید ۱۹ با ویروس اُمیکرون در تمام مناطق تهران افزایشی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش موج ششم کووید ۱۹ با ویروس اُمیکرون در تمام مناطق تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، دکتر نادر توکلی در وبیناری که با حضور رؤسای سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران و همچنین مسئولان و کارشناسان ۱۲۸ بیمارستان به صورت برخط برگزار شد، به تشریح آمارهای افزایشی کووید ۱۹ بر اثر ویروس اُمیکرون پرداخت.

وی ادامه داد: از هفته اول و دوم بهمن امسال با آمارهای افزایشی در زمینه‌های مراجعین، بستری و فوتی روبرو هستیم.

توکلی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی بستری‌ها در هفته دوم بهمن به دلیل ویروس اُمیکرون عنوان کرد: همچنین تعداد فوتی نیز افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین تعداد بستری در سال ۱۴۰۰ برای روز ۱۶ مرداد با رکورد یک هزار و ۸۱۲ نفر بود که بعد آمار کاهشی شد، ولی هم اکنون این آمار افزایشی شده است.

توکلی ادامه داد: تعداد بستری‌ها از ابتدای بهمن که آمار ۱۷۴ بستری بود به آمار بستری ۵۸۶ بیمار افزایش یافته است که آمار افزایشی ۲۳۶ درصدی بستری را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به مثبت بودن ۴۰ درصد PCR افراد در هفته دوم بهمن عنوان کرد: همچنین از هر یکصد بیمار بستری ۲۰ درصد بیماران زیر ۱۰ سال سن دارند.

توکلی در جمع بندی نهایی افزود: ۵۰ درصد بستری‌ها مربوط به افراد بالای ۵۰ سال است، همچنین ۹۰ درصد فوتی‌ها نیز در سنین بالای ۵۰ سال بوده که شامل سنین ۶۰ تا ۷۰ سال در بخش بستری‌ها هستند.

وی بیان کرد: استعلاجی برای ویروس اُمیکرون حداکثر پنج روز است و برای برگشت به کار نیاز به انجام تست نیست، همچنین استانداری تهران نیز محدودیت‌های یک هفته‌ای را اطلاع رسانی خواهد کرد.

توکلی با اشاره به اینکه پروتکل درمانی برای کودکان دچار اُمیکرون نیز تا روز شنبه هفته آینده اعلام خواهد شد، افزود: جراحی‌ها در بیمارستان‌های کودکان با محدودیت انجام خواهد شد ولی جراحی برای بزرگسالان بدون محدودیت خواهد بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس