اوکراین روسیه

زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده که حاضر است با پوتین در هر چارچوبی دیدار کند.

به گزارش مشرق به نقل از تاس، «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است که برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در هر چارچوبی آماده است.

وی در یک کنفرانس خبری با حضور رسانه‌های گروهی خارجی گفت: «من آرزو دارم چنین دیداری داشته باشم. من از هیچ چارچوبی چه دوجانبه یا هر چیز دیگری نگران نیستم و آماده هستم.»

پیش از این، «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که زلنسکی از گفتگو در مورد عادی سازی روابط دوجانبه از روسیه استقبال می‌کند، اما اگر رهبر اوکراین مایل به گفتگو در مورد دونباس است، باید در گروه تماس برای گفتگو در مورد موضوع مربوطه صحبت کند.

بیشتر بخوانید:

درگیری آمریکا با روسیه حتمی نیست

لاوروف از مسکو، سن پترزبورگ یا سوچی به عنوان مکان‌های احتمالی این دیدار یاد کرده بود، اما در پاسخ، زلنسکی ابراز تعجب کرد که چرا از سوچی به عنوان یک مکان احتمالی دیدارها یاد شده است.

زلنسکی گفت: «چه فایده‌ای دارد که من را به سوچی دعوت کنند؟ اجازه دهید من اسکی کنم؟ درباره چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ چیزهای جدی. خوب، بگذارید در اودسا همدیگر را ببینیم. من در مورد یک گفتگوی جدی صحبت می‌کنم. چالش‌ها و مسائل زیادی داریم. اجازه دهید همه مسائل را حل نکنیم. اجازه دهید یکی را انتخاب کنیم.»

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس