کد خبر 1332577
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۸
هیچ طرح جدیدی برای مذاکره با آمریکا در میان نیست - کراپ‌شده

یک سایت غربگرا ادعا کرد حالا که مذاکره با آمریکا حلال است روابط دیپلماتیک میان دو طرف را هم با آمریکا برقرار کنید(!).

به گزارش مشرق، «روزنامه کیهان» در بخش اخبار ویژه خود نوشت: عصر ایران می‌افزاید: «به هر حال در موضوع هسته‌ای، مذاکره با آمریکا نه یک انتخاب، بلکه یک اجبار است. دیر یا زود هم باید با آمریکا مذاکره می‌شد زیرا تحریم‌های اصلی علیه ایران از سوی آمریکا اعمال شده‌اند و برای برداشته شدن تحریم‌ها باید با عامل آن گفتگو کرد.

بعید نیست در آینده دوباره به این اجبار برسیم. همانطور که در دهه‌های قبل هم بارها به این مرحله رسیدیم البته بعد از کش و قوس‌های بسیار و جار وجنجال‌های زیاد.

در نتیجه، بهتر است برای آینده به جای اینکه اصل مذاکره موضوعیت داشته باشد ... در مواقع مشابه، راحت و بدون جنجال و سختی، وارد مذاکره و گفتگو شد. راه حل این وضعیت، برقراری دوباره روابط دیپلماتیک میان ایران و آمریکاست. با این حال می‌توان رابطه با آمریکا را همچنان پرمشکل و سطح پایین نگه داشت تا مخالفان و دلواپسان داخلی آرام بگیرند. به عنوان مثال در تهران و واشنگتن تنها کاردار حضور داشته باشد و تعدادی بحران مصنوعی هم برای حفظ شرایط در روابط دو کشور نگه داشت. 

گفتگو هم به معنی تایید طرف مقابل نیست. ضمن اینکه مذاکره با آمریکا در دولت رئیسی نسبت به دولت روحانی، تضمین شده‌تر و مصون‌تر از سنگ‌اندازی و کارشکنی است. البته این نکته صحیح است که فرصت‌های زیادی به دلیل تاخیر در مذاکرات مستقیم با آمریکا در دولت روحانی از دست رفته است (می‌رود کنار همه فرصت‌های از دست رفته دیگر) اما باید توجه داشت در صورت مذاکره با آمریکا در دولت روحانی، ضمانت اجرایی جدی و محکمی برای اجرای توافقات و تصمیمات اتخاذ شده در این مذاکرات نبود و کارشکنی هم به شدت زیاد و تاثیرگذار بودند اما در دولت رئیسی، این تضمین وجود دارد و از کارشکنی‌ها هم خبری نیست. کفن‌پوشان و لباس شخصی‌ها احتمالا یا پست و مقام گرفته‌اند یا مشغول کار دیگری‌اند و فعلا غایب اعتراض‌اند.

حال که حرام دولت روحانی به حلال دولت رئیسی تبدیل شده است (مذاکرات مستقیم با آمریکا) بهتر است دولت رئیسی نه تنها مشکل هسته‌ای و تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای را حل کند بلکه فراتر از آن نیز حرکت کند و برای برداشته شدن سایر تحریم‌ها از جمله تحریم‌های مرتبط با حقوق بشر، موشکی، فعالیت‌های منطقه‌ای و ادعای فعالیت‌های تروریستی نیز گام بردارد.

حداقل مزیت برقراری روابط دیپلماتیک این است که شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا مجبور به سفر به کشورهای همسایه نشوند».

البته برای برخی عناصر مأمور و معذور حرجی نیست که عقده‌های ناکام آمریکا را تبدیل به خبر کنند. سایت کاسب و غربگرا در حالی آرزوی راه‌اندازی مجدد سفارت آمریکا را می‌کند، که دیپلمات‌های این کشور به خاطر خبط دولت متبوع خود، اجازه حضور در میز مذاکرات برجام را ندارند.

در عین حال نویسنده از خود نمی‌پرسد که چرا ایران با آمریکا روابط ندارد؟ یا سفارت آمریکا در اثر ارتکاب کدام خیانت‌ها و جنایت‌ها ظرف چند دهه فعالیتش در تهران بسته شد؟ همچنین لابد چون مأمور است و معذور، نباید به روی مبارک خود بیاورد که همین 6 سال قبل با دولت فریبکار آمریکا توافق شد و هم آن دولت و هم دولت بعدی- توافق را زیرپا گذاشتند.

نویسنده خبر دروغی را برساخته و ادعا کرده «تصمیم مقامات عالی کشور بر مذاکره مستقیم با آمریکاست»، در حالی که چنین تصمیمی در سطح مقامات عالی مطرح وجود ندارد؛ و آن گاه براساس همین خبر دروغ، آرزوی ناکام آمریکایی‌ها را بازگو کرده است. شبیه همان کسی که با یک کاسه ماست، کنار دریا نشسته بود و با قاشق، ماست را به داخل دریا می‌ریخت و هم می‌زد. دلیل کارش را پرسیدند و گفت: می‌خواهد دوغ درست کند! به او گفتن با این کاسه ماست که نمی‌شود آب دریا را دوغ کرد. پاسخ داد «می‌دانم که نمی‌شود، اما اگر بشود، چه می‌شود»!

نویسنده در حالی راه حل تحریم‌ها را مذاکره با آمریکا می‌داند، که این اتفاق یک بار افتاده و آمریکایی‌ها، کلاه گشادی را سر آقای روحانی گذاشته که می‌گفت: «من عمامه دارم»، کلاه سرم نمی‌رود»! روحانی مدعی بود به واسطه مذاکره و توافق با آمریکا، همه تحریم‌ها لغو می‌شود، اما با روند برجام، تحریم‌ها گسترده‌تر و پرحجم‌تر شد.

نکته بعدی این است که آمریکا قرار است در مذاکره مستقیم چه حرف ناگفته‌ای را بزند که مذاکره از طریق مکاتبات غیررسمی و یا گسیل واسطه‌ها نزده است؟ اصلاً آمریکا چه حرف ناگفته‌ای دارد؟ اصلاً آمریکا در جایگاهی نیست که بخواهد حرف جدیدی بزند و وعده تازه‌ای بدهد. بن‌بست برجام، عمل خلاف تعهدات آمریکاست و این بن‌بست، فعل یا عمل (لغو تحریم‌ها) باز می‌شود، نه حرف زدن.

ضمناً باید سؤال کرد آیا مذاکراتی صمیمی‌تر از آن در سال مذاکره داریم که وزیر خارجه ما با جان کری- فراتر از مذاکرات رسمی- قدم می‌زد، برخی مذاکره‌کنندگان ارشد طرفین عکس نوه‌های خود را به یکدیگر نشان می‌دهند، تیم مذاکره کننده آمریکایی به بهانه درگذشت مادر حسین فریدون، او را در آغوش می‌گرفت و تسلیت می‌گفت، آقای روحانی اوباما را بسیار مودب توصیف می‌کرد و تعبیر «بستن با کدخدا» از دهانش نمی‌افتاد و...؟!

گفتن این که به واسطه مذاکره نکردن فرصت‌سوزی کردیم، خلاف واقعیات تاریخی و تحریف حقایق است.

از سوی دیگر و در حالی که حتی اروپایی‌ها اذعان دارند آمریکا برجام را زیر پا گذاشته و بن‌بست ایجاد کرده، عجیب است که نویسنده سایت عصر ایران ادعا می‌کند از داخل درباره برجام کارشکنی شد!

و نهایتاً این که، مذاکره به خودی خود،‌حلال یا حرام نیست. نشان به آن نشان که بارها در دولت‌های مختلف به ویژه دولت‌های خاتمی و روحانی، مذاکره اتفاق افتاد. اما خروجی نوع این مذاکرات به ویژه با آمریکا، خدعه و خیانت بود. حالا هم که آمریکا در موضع ضعف و تحقیر ناشی از عهدشکنی افتاده، طیف تحریف‌گر می‌کوشند عصا زیربغل او بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 42
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علی IR ۰۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  4 14
  تا پوتین کفن نشود این وطن وطن نشود
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   تا خائن کفن نشود این وطن وطن نشود.
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   صدای زوزه های ماله کش افسادی عشق کدخدا بد بلند شده اروم باشید هنوز بیصاحب نشدید
  • سید IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   علی الظاهر ...ـوع آوران داخلی عشق مذاکره از ترفند وزیر امور خارجه ایران در به اشتباه انداختن محاسبات یانکی ها از روند مذاکرات بیشتر از خود یانکی ها باور کرده و ذوق زده شده اند!!!!
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   تا مزدور آلبانی کفن نشود...!! خخخخخخ
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  تا دیروز بر جام بد بود
 • محمد نور کجوری IR ۰۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  مشرق عزیز بجای این تکرار بدیهیات و بازتاب اخبار و تحلیل دشمنان بهترنیست به موضوعات مهم بپردازی
 • IR ۰۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  مگه همین کیهان و طرفدارای سبک مغزش نبودن
 • IR ۰۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  1 1
  ما ملت زندگی حداقلی بدون دغدغه از حکومت میخوایم حالا هر خاکی تو سرش میرزه بریزه چه با مذاکره چه بی مذاکره ،وگرنه خاک تو سرش با این کشورداریش
 • IR ۰۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  3 0
  مرده شور همه تونو ببرن!!! هم غرب گراها هم شماها رو!!
 • IR ۰۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  10 3
  یک عده غربگدا هستند و تا قیام قیامت بر صراط کج خودشان ایستاده اند و تغییری نخواهند کرد.
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   3 0
   لعنت بر کاسبان تحریم
 • IR ۰۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  9 3
  چرا دستگاههای امنیتی و قضایی برخورد مناسب و قابل توجهی در رابطه با تفاله های آمریکایی و سرمایه های صهیونیستی نمی کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! امام خمینی (ره ) سال هاست که نحوه ی برخورد و مجازات این تفاله ها را معلوم کرده ، پس چرا عملی نمی شود ؟؟؟!!!
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  5 4
  مذاکره با آمریکا یعنی تسلیم دربرابر آمریکا چیزی غیر از این از ما نمی خوان اونا همین الان باکمک اروپاییان وصهیونیست ها درسراسر جهان کشتار میکنن
 • رضا IR ۰۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  چی شد آقای شریعنمداری مذاکره با آمریکا اجبار شد
 • سیدداودالفتی IR ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  5 2
  بانام خدا- چرا مخالفان مذاکره و رفع تحریم ها -فرزندان شأن را به غیر از آمریکا جای دیگری نمی فرستند.مردم ایران عاقل اند و همه چیز را می دانند و تنها روی خود نمی آورند.اقایان مخالف مذاکره : دیگر بس است .کشور آمریکا در انحصار شما قرار ندارد./
  • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   حرف رو هوا زدن و حرف مفت زدن اگه هزینه داشت، شاهد بسیاری از کامنتها از قبیل همین کامنت عوامانه نبودیم
 • ترابیان IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  15 1
  لعنت بر افساد طلبان وطن فروش اراجیف گوی حقه باز
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   8 0
   لعنت بر وطن فروش...
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  پادوهاوکاسه لیسان استکبار همان جریان تحریفند که میکوشندمثل رسانه های بیگانه ومعاند همان خط خبری رادر داخل دنبال کنند.اینان بی شک ستون پنجم دشمنند
 • مسعود IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  3 2
  درست می گویند یا همه یا هیچ
  • علی IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   1 0
   عامل اصلی تحریم آمریکاست بدیهی ست که باید با عامل اصلی به مذاکره نشست.
 • IR ۰۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  شما خوبین!!!!!!!!!!
 • پیروز IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 1
  اسناد لانه جاسوسی را که بخوانید مشخص است چه چیزی در سفارت فخیمه آن دوران برای ایران وسایر کشورها اتفاق می افتاد ، اینک چرا به محض تسخیر لانه دولت موقت و اعضای آن استعفا دادنذد را هنوز بسیاری از مردم نمی دانند و برموج این نادانی هم بسیاری از لیبرال ها سوارند ، لیبرال هایی که در ابتدای انقلاب خود را انقلابی دو آتشه میدانستند و باعث بسیاری از مشکلات در کشور شدند بخاطر همان تند روی هایی که حالا باید نظام به آنها پاسخگو باشد ، یعنی بسیاری از خبط ها را امثال همین لیبرال ها انجام دادند ولی بعدها همان اشتباهات و غلطها را به اسم مردم از نظام طلبگار شدند ، مزخرف تر از این جماعت تا کنون ندیده ایم ، اما نکته بسیار پیچیده ای که در خصوص تسخیر لانه وجود دارد عدم انتشار و چاپ اسناد لانه جاسوسی است که برای بسیاری هنوز مشخص نیست چه دست هایی در کار است که حتی در دولت های انقلابی هم نتوانسته اند این اسناد را چاپ و نشر کنند ، عمق نفوذ لیبرال ها را باید دید تا کجا در ارکان نظام نفوذ کرده اند این مطالبه ای است که باید در جوانان انقلابی و مردم کشور باید انجام شود که چرا اسناد متقن آن زمان که توسط دانشجویان با آن انقلاب بسیار مهم در تسخیر لانه روی داد و به جز خواست الهی هم نبود ، چرا و چرا بازنشر و چاپ نمی شوند ؟؟؟؟؟؟؟؟
 • سالار IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  اقایانی که نفسشان از جای گرم بلند میشه شکمشان تا زیر گلو پره وخبر از مردم بدبختی که نان شب هم برای خوردن ندارند
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  من کار به این داستان های عصر ایران ندارم. اگر ارتباط مستقیم با آمریکا داشته باشیم یا سفارت داشته باشیم چه مشکلی پیش می آید.؟؟
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  احمدی نژاد واقعیت ماجرا را گفت
 • مطلع IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  2 5
  نا گفته نماند که هر تحلیلی را میشود با تحلیل دیگری زیر سئوال برد. پس خیال خام نکنید که حجت تمام کردید وباصطلاح تبیین و روشنگری نمودید.
  • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
   0 0
   نوشته ای رو میشه تحلیل نامید که مبتنی بر اطلاعات درست و پردازش عقلانی باشه. تحلیل عصر ایران هم اطلاعات شدیدا غلط داشت هم در تحلیل از روش های عقلانی استفاده نکرده بود.چرا اطلاعات غلط داره؟ ایران با آمریکا قبلا مذاکره کرده بارها مذاکره کرده،موضوع برجام صرفا هسته ای بود. و این آمریکا بود که از برجام خارج شد. تحلیل غلطتش چیه؟ همه مشکلات کشور واقعا با مذاکره با آمریکا حل نمیشه اغراق نسبت دادن زمین آسمون به برجام چیزی بود که هشت سال آزمودند و به جایی نرسیدن.
 • MD ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  این مذاکره مثل برجام مذاکره برای باج دادن نیست, بلکه برای جمع کردن گندی است که دولت قبلی بالا آورده, دولت قبلی یک قراردادی بسته که هیچ ضمانت اجرایی ندارد و فقط برای مسئولیت آورده حالا باید رفت و این چک بی محل را نقد کرد وگرنه اصلا نیازی به مذاکره نبود, اینبار مذاکره برای امتیاز گرفتن است نه امتیاز دادن.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  از نظر كيهان و كيهان نشينان!
 • سید IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  علی الظاهر ...ـوع آوران داخلی عشق مذاکره از ترفند وزیر امور خارجه ایران در به اشتباه انداختن محاسبات یانکی ها از روند مذاکرات بیشتر از خود یانکی ها باور کرده و ذوق زده شده اند!!!!
 • SE ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  اگر بدنبال عقب ماندگی و بلوا و اغتشاش و نهایتا فراهم شدن امکان انقلاب مخملی در ایران هستیم حتما باید با امریکا ارتباط دیپلماتیک برقرار کنیم. عصر ایران هم برای اربابش داره امکان ورود ویروس سوروس را فراهم میکند
 • دیدگا IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  چرا دروغگویی و نشر اکاذیب در جراید و رسانه های مکتوب جرم نیست و با این قلم بدستان کذاب برخوردی صورت نمیگیره؟ چرا هر کسی هر مطلبی به ذهن خرابش میرسه مکتوب میکنه و به خورد مخاطب میده؟ چرا قانون از حقوق مخاطبین دفاع نمیکنه؟ باید هزینه دروغ نویسی و نشر اکاذیب سنگین باشه تا هر کسی براحتی به این ماموریتش ادامه نده!
 • ولایتمدار IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  شما مطمنید ایرانی هستید ؟
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  بنی عباس اخر الزمان چه کسی است
 • IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  اسم و فامیلها چقدر غلط انداز شده جدیدا. بعضی ها نه برگزیده هستن نه دانش دارن تحلیل هم مینویسن!
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  5 0
  هیچ وقت نامه ها و تهدید های سناتور های جمهوری خواه در باره توافقات در سایت های اصلاح طلب منعکس نمیشه چون اون ها باز هم میخوان کشور رو به توافقی سریع، بی دقت و بی سر و ته سوق بدن که بعد دو سال پاره بشه
 • پرویز IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  1 0
  بعداز 59سال هنوز از کودتای برعلیه مصدق حرف میزنند
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 1
  کفن‌پوشان و لباس شخصی‌ها احتمالا یا پست و مقام گرفته‌اند یا مشغول کار دیگری‌اند و فعلا غایب اعتراض‌اند./// تفاله آمریکا که میگن یعنی مثل همین نفهم بیسوادی که این چرندیات رو نوشته.سینه های سیاه این مزدوران غربگدا مالامال از کینه و نفرته. ولی تا وقتی مردم تو صحنه هستن نه اربابشون میتونه غلطی بکنه نه خودشون.
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  1 0
  امام خامنه‌ای فرمودند: «سیاست کشور را ما اعلام کردیم و به مسئولین هم گفته‌ایم؛ هم از نزدیک گفتیم، هم با نوشته گفتیم، هم در جلسات گفتیم، هم در صحبت عمومی گفتیم؛ سیاست کشور معلوم است که چه کار باید بکنند. خب حالا تشخیص‌ مسئولین ما این است که برویم مذاکره کنیم تا همین سیاست را اِعمال کنیم؛ ما بحثی در این زمینه نداریم، منتها باید مراقبت بشود که مذاکره فرسایشی نباید بشود؛ نباید جوری باشد که طرف‌ها بخواهند همین طور مدام این مذاکره را کش بدهند که این برای کشور ضرر دارد. این را هم توجّه داشته باشید اینکه آمریکایی‌ها دائم اسم مذاکره را می‌آورند و مذاکره‌ی مستقیم با ایران را ما حاضریم و مانند این حرف‌ها، این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره کند تا اینکه یک حرف حقّی را قبول کند؛ نه، می‌خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند! اصلاً کار او این جوری است، وَالّا اینکه حالا یک حرف حقّی را بشنوند، تصدیق کنند، قبول کنند، این جوری نیست؛ کما اینکه همین آقایان اروپایی‌ها هم در بعضی از جلسات خصوصی که گزارشش را مسئولین ما، مأمورینِ ما به ما می‌دهند، اقرار می‌کنند که حق با ایران است. ما گفتیم که باید اوّل تحریم‌ها برداشته بشود، چون ما خاطرجمع نیستیم به اینکه آن‌ها وعده بدهند که تا حالا ده‌ها بار به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند و ضدّ وعده عمل کرده‌اند، و حالا هم همین کار را خواهند کرد، لذا بایستی آن‌ها کاری را که ما می‌گوییم اوّل انجام بدهند تا ما خاطرجمع بشویم که انجام گرفت، بعد ما آنچه تکلیفمان است انجام خواهیم داد. این مذاکره‌کنندگان اروپایی گاهی در جلسات خصوصی تصدیق می‌کنند که همین سیاست، درست است و حق با ایران است امّا در مقام تصمیم‌گیری خب تابع آن‌ها هستند و خودشان واقعاً هیچ استقلالی ندارند. آمریکا هم زورگو و تحمیل‌کننده است و مسئله‌اش این است؛ بنابراین پیشنهادهایی هم که میکنند، غالباً پیشنهادهای متکبّرانه و تحقیرآمیزی است که حتّی قابل نگاه کردن نیست.» 1- مذاکره بعد از اعلام سیاست قطعی، به‌ویژه به‌صورت فرسایشی غلط بوده و هست. 2- آمریکا شیطان بزرگ، زورگو و تحمیل‌کننده‌ی حرف باطل است، و حرف حق را نمی‌پذیرد. لذا مذاکره‌ی مستقیم با آمریکا غلط اندر غلط بوده و هست. 3- از تمام مسئولین می‌خواهیم به جد به خطوط قرمز رهبری در اجرای سیاست قطعی و عدم مذاکره‌ی مستقیم با آمریکا پایبند باشند.
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  تحریف نجومی و دروغگویی نجومی از صفات سرمایه های صهیونیستی و کارمندان ایرانی نمای آمریکا ست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس