همگرایی ایران، روسیه و چین برای مقابله با چالش‎های جهان

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بافق مبنی براینکه بین ایران، چین و ایران و روسیه قراردادهایی منعقد شده و مجلس در جریان قرار نگرفت، گفت:از نظر حقوقی هیچ قراردادی بسته نشده است.

به گزارش مشرق، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهار داشت: گفته می‌شود که بین ایران و چین و ایران و روسیه قراردادهایی منعقد شده است اما مجلس در جریان جزئیات این قراردادها نیست.

ببینید:

فیلم/ قالیباف: قراردادی با چین و روسیه بسته نشده است

وی بیان کرد: مطابق با قانون اساسی هر قراردادی که با سایر کشورها منعقد می‌شود، باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. مردم از ما درباره جزئیات این قراردادها سوال می‌کنند اما ما پاسخی برای گفتن نداریم.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز به کار مجلس یازدهم اعلام کرد جایگاه مجلس را ارتقا می‌دهد اما بی اطلاعی نمایندگان از جزئیات این قراردادها باعث می‌شود به تدریج جایگاه مجلس در سطح جامعه نزول پیدا کند.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: از نظر حقوقی هیچ قراردادی بسته نشده است و اگر قراردادی منعقد می‌شد، قطعاً مجلس در جریان آن قرار می‌گرفت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس