جهش آمار خودکشی و روان‌پریشی در میان نوجوانان اسرائیلی

افزایش آمار روان‌پریشی و مشکلات روانی منجربه خودکشی در میان کودکان و نوجوانان اسرائیلی رسانه‌های این رژیم را هم به وحشت انداخته است.

به گزارش مشرق، یانت تارنمای روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی با اعلام نگرانی از این شرایط نوشت: طی سال گذشته میلادی ۸۲۰ کودک و نوجوان اسرائیلی به دلیل تلاش برای خودکشی تحت درمان روانپزشکی قرار گرفته‌اندکه ۳۷ درصد از آنها زیر ۱۴ سال بودند، این در حالی است که طی ۱۲ ماهه سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۳ هزار پرونده اقدامات خشونت آمیز علیه کودکان و نوجوان به ثبت رسیده است.

این روزنامه عبری زبان با استناد به آمار سالانه شورای امور کودکان رژیم صهیونیستی از شرایط بسیار بد و گسترش مصرف مواد مخدر و خشونت و فقر در میان خانواده‌های صهیونیست پرده برداشت.

براساس آمارهای اعلام شده، ۳۲.۹ درصد از جمعیت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ را کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دادند که ۲۸.۷ درصد از آنها زیر خط فقر زندگی کردند.

این در حالی است که میانگین کودکان فقیر در سال ۲۰۲۱ به ۳۱.۲ درصد افزایش یافته است، امری که نشان می‌دهد از هر ۳ کودک در اسرائیل یکی زیر خط فقر رقرا دارد.

آمارهای پلیس اسرائیل هم نشان می‌دهند، ۱۳ هزار ۱۰۱ پرونده جنایی به دلیل جرایم علیه کودکان به ثبت رسیده است که هزار و ۲۷ مورد آن درون خانوادگی بوده‌اند در حالی که ۸۱ درصد از پرونده‌های که در این رابطه در اسرائیل منجر به بازجویی شده مربوط به تعرض‌های جنسی به کودکان و نوجوان بوده است.

در بخش دیگری از این گزارش که به خودی خود بیانگر اوضاع بسیار وخیم  اجتماعی و خانوادگی در رژیم صهیونیستی است، می خوانیم: میانگین کودکانی که به همراه مادران خود در سال ۲۰۲۱ مجبور در پناهگاه‌های زنان مورد خشونت قرار گرفته زندگی کردند، ۱۰ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش پیدا کرده است، در حالی که میانگین کودکان و نوجوانان مورد خشونت قرار گرفته نیز در این مدت ۱۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

میانگین استعال دخانیات در میان نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال اسرائیلی بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

این در حالی است که بین ماه‌های مارس تا آوریل ۲۰۲۱ بیش از ۲۱ درصد از والدین از بروز مشکلات روانی در کودکان خود سخن گفته‌اند که شیوع ویروس کرونا و قرنطینه‌های متعدد در اسرائیل هم در شکل‌گیری آن دخیل بوده است.

اطلاعات پزشکی منتشر شده هم حکایت از آن دارند که در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایشی در حدود ۳۹ درصدی در میان جوانان اسرائیلی مبتلا به افسردگی بودیم، در حالی که شمار نوجوانان مبتلا به اضطراب هم ۳۳ درصد افزایش یافته‌اند.

آمار بیمارستان‌های اسرائیل نشان می‌دهند که ۸۲۰ کودک و نوجوان در سال ۲۰۲۰ به دلیل تلاش برای خودکشی مورد معالجه قرار گرفتند  براساس آمارهای منتشر شده هرچه سن بالاتر می‌رود شمار خودکشی‌ها هم افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که سال ۲۰۲۱ شاهد افزایشی ۴۳ درصدی در میزان ارسال پرونده‌های نوجونان دانش آموز در معرض خطر خودکشی به متخصصان روان شناس مدارس بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس