واریز سود سهام عدالت تا پایان سال/ 840 هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها احداث شد - کراپ‌شده

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ بر اساس پیگیری کارگروه سهام عدالت،‌ سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۹ تا پایان سال جاری برای مشمولان سهام عدالت پرداخت می‌شود.

به گزارش مشرق، مهدی مسکنی در مورد اینکه چرا سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد ملی که در قانون برنامه پنجم، ششم و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ آمده است، محقق نشد، اظهار داشت: آخرین محاسبه سهم تعاون از حساب‌های ملی مربوط به سال ۸۹ است. قرار بود طبق سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی سهم تعاون از اقتصاد به ۲۵ درصد برسد، اما هنوز محقق نشده است.

وی دلیل اصلی عدم تحقق سهم تعاون از اقتصاد را این گونه عنوان کرد که هنوز زیرساخت‌های اساسی برای بخش تعاون را نتوانسته‌ایم، برقرار کنیم و شبکه تعاون به شبکه حساب‌های ملی متصل نیست. بخشی هم در اراده سیاسی مدیران کشور است که در قانون اراده برای توسعه تعاون وجود دارد، ولی برخی مجریان به روح حاکم بر قانون اعتقادی نداشتند و بنابراین محقق نشده است.

مسکنی در مورد اینکه برای دریافت سود سال ۹۹ سهام عدالت و توزیع آن بین ۴۹ میلیون مشمولان سهام عدالت چه برنامه‌ای دارید، گفت: کارگروهی برای سهام عدالت تشکیل شده که ما هم عضو هستیم، در کارگروه سهام عدالت قرار بر این شد، شیوه دریافت سود و تقسیم سود سهام عدالت بررسی شود و روز چهارشنبه ۷ بهمن‌ماه جلسه‌ای مجدد برگزار می‌شود که این سود چگونه به حساب سهامداران عدالت واریز شود.

وی در مورد اینکه آیا سود عملکرد شرکت‌های سهام عدالت برای سال۹۹ تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت می‌شود، بیان داشت: طبق قانون باید تا قبل از پایان سال سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال گذشته بین سهامداران توزیع شود. ما هم مطالبه‌گر هستیم و این سود باید از شرکت‌های سرمایه‌پذیر وصول و به روش متمرکز بین سهامداران عدالت توزیع شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بخش تعاون بسیار پیچیده و قابل تأمل و بررسی است، اتفاق‌های مهمی از جمله تعاونی‌های سهام عدالت، تعاونی‌های مرزنشینی، تعاونی‌های مسکن روی داده است که مشکلات آن گواه بر پیچیدگی بخش تعاون است. 

به گفته مسکنی، مردم باید برای حضور در تعاونی‌ها آموزش ببینند و همچنین کارکنان مرتبط با بخش تعاون باید آموزش‌های لازم را بگذرانند.

معاون امور تعاون خاطرنشان کرد، در دولت نهم و دهم حدود ۲.۲ میلیون واحد مسکن طی ۶ سال ساخته شد که از این رقم ۱.۱ میلیون مسکن به شکل خودمالکی بوده و یک میلیون و ۹۰ هزار مسکن مربوط به تعاونی‌ها و انبوه‌سازان بوده است که از این رقم ۸۴۰ هزار واحد مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن مهر ساخته شده است و تعداد ۳۹ هزار واحد مسکونی هنوز به نتیجه نرسیده، اما در عوض ۸۴۰ هزار واحد مسکونی به نتیجه رسیده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • زیان دیده ازبورس IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  2 0
  بسم الله شروع کردن رسانه ها برای چندریال پول ک هزینه ی یه بسته پوشک هم نمیشه.بورس فقط برای حقوقی هاوهییت ریسه و.. پاداش های میلیاردی داره امانوبت بملت ک میرسه شرکتها ادای ورشکسته هادرمیارن.. ماکه توبورس 80درصدسرمایمون رفته چکارکنیم؟؟ هی به امیدقول مسولین موندیم وخروج نزدیم اینجوربایدبدختمون کنن؟؟ شرکتهااگه زیان ده هستن پس پاداش دادنش چیه پس سودهای ک میکنن چیه اماسودسهم رونگه میدارن برای خودشون ک حق حقیقی ییچارست وسهامشم ک زیان بالای 70درصد...نمادی 69هزارتومن بوده امروز رسیده به 7هزارتومن صف فروشه این اسمش چیه؟؟ مواداستراتژیکم تولیدمیکنه ک توایران کمبودداریم
 • MD ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  1 0
  باید توجه داشت که درسته که به خاطر مدیریت اشتباه بورس و همچنین اتفاقات عجیب بورس با اینکه تورم داشته ایم ولی ارزش دارایی هایی شرکتها در بورس افت کرده ولی در بازار واقعی قیمت دارایی های این شرکتها خیلی بیشتر از این قیمت است, همچنین با توجه به قیمتهای روز و تولید و فروش خوب شرکتهای سهام عدالت باید سود سهام عدالت خیلی بیشتر از قبل باشه و پرداخت بشود, امیدوارم نظارت خوبی بر روی سودهای کارخانه ها و شرکتها صورت بگیرد تا سهامداران به سود واقعی خود برسند.
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
  2 0
  دو سال واریز نکردن کوفتتون بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس