دومین محموله ۳۲ میلیون دلاری پول نقد به افغانستان رسید

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد که در ادامه ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان دومین محموله ۳۲ میلیون دلاری پول نقد در هفته جاری به کابل رسید.

به گزارش مشرق، بانک مرکزی افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در ادامه روند کمک‌های بشردوستانه و تزریق پول نقد به این کشور، دومین محموله پول نقد به ارزش ۳۲ میلیون دلار آمریکا طی هفته جاری به کابل منتقل شد.

بانک مرکزی افغانستان در ادامه تاکید می‌کند که این نهاد از هر اقدام بشردوستانه که منجر به ورود ارزهای خارجی به افغانستان شده و به اقشار مستضعف کمک کند، استقبال می‌نماید.

گفتنی است که پس از خروج آمریکا از افغانستان، واشنگتن به بهانه به قدرت رسیدن طالبان حدود ۹.۵ میلیارد دلار از دارایی‌های مردم افغانستان را توقیف کرد.

از سوی دیگر نیز اعمال تحریم‌ها توسط آمریکا علیه افغانستان سبب شده که کسب‌وکارها و موسسات عمومی این کشور دسترسی به ذخایر مالی، مشتریان خارجی و اهداکنندگان بین‌المللی را از دست بدهند و عملاً سیستم مالی افغانستان فلج شود.

اخیراً «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری تصریح کرد که برای نجات جان مردم و اقتصاد افغانستان، تحریم‌ها علیه این کشور باید به حالت تعلیق درآمده و مسیری برای آزادی مشروط دارایی‌های افغانستان شناسایی شود.

دبیرکل سازمان ملل تلاش‌ها برای تزریق پول نقد به اقتصاد افغانستان را نیز بسیار ناکافی و به مثابه «قطره‌ای در سطل» خواند و خاطرنشان کرده بود که راه‌اندازی سریع نظام بانکی افغانستان برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و فعال کردن عملیات بشردوستانه ضروری است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس