دستور آمریکا برای خروج فوری شهروندانش از اوکراین

وزارت امور خارجه آمریکا رسماً به خانواده‌های دیپلمات‌ها و کارکنان غیرضروری دستور داد اوکراین را ترک کنند.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا دستور خروج اعضای خانواده واجد شرایط را از سفارت خود در کیف اوکراین صادر کرد. همچنین اجازه خروج داوطلبانه کارکنان استخدامی نیز صادر شده است. این دستورات در پاسخ به گزارش‌هایی است که «روسیه در حال برنامه ریزی برای اقدام نظامی قابل توجهی علیه اوکراین است.»

بیشتر بخوانید:

دومین محموله سلاح آمریکا وارد اوکراین شد

روز یکشنبه وزرات خارجه آمریکا سطح چهار مشاوره سفر اوکراین را ارتقا داد و بیان کرد: «به دلیل افزایش تهدیدات حمله نظامی روسیه و COVID-۱۹ به اوکراین سفر نکنید.»

وزارت خارجه آمریکا از همه شهروندان این کشور در اوکراین خواسته است که کشور را در اسرع وقت ترک کنند.

بر اساس هشدار وزارت خارجه آمریکا، احتمال اقدام نظامی روسیه در اوکراین، توانایی سفارت ایالات متحده برای ارائه خدمات به آمریکایی‌ها را به شدت محدود می‌کند.

اوکراین، ایالات متحده و متحدان آن در ناتو روسیه را به جمع آوری بیش از صدهزار نیرو در امتداد مرز اوکراین و روسیه متهم کرده اند. کرملین این ادعاها را رد کرده و به فعالیت نظامی ناتو در نزدیکی روسیه به عنوان تهدیدی برای امنیت آنها اشاره کرده است.

پیش از این آنتونی بلینکن با همتایان روسی خود دیدار کرده بود تا دو طرف به تفاهمی برای تنش زدایی از وضعیت موجود دست یابند. کرملین پیشنهادهای امنیتی خود را به ایالات متحده ارائه کرده که شامل موافقت ناتو با عدم اضافه کردن اعضا به سمت شرق و عدم استقرار تسلیحات تهاجمی در کشورهای هم مرز با روسیه است. ایالات متحده هنوز پاسخی رسمی ارائه نکرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس