کد خبر 1330228
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
تهران نمایه

عضو شورای شهر تهران گفت: جزیره ای عمل کردن دستگاه ها و سازمان ها و عدم تبعیت از یک مدیریت واحد سبب شد کیفیت زندگی شهروندان در تهران کاهش یابد و از طرفی زندگی در شهر را برای مردم گران کند.

به گزارش مشرق، احمد صادقی در چهل و دومین جلسه شورا و پس از ارائه گزارش توسط محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: ابتدا روز زن و مادر را به همه مادران و بانوان ایران زمین تبریک می گویم و از گزارش سردار حمیدی تشکر می کنم.

بیشتر بخوانید:

گران‌ترین و ارزان‌ترین محله‌های تهران

صادقی در ادامه افزود: خیلی از پیشنهاداتی که سردار حمیدی در این گزارش ارایه دادند خیلی  هزینه بردار نیست و این بهانه که به جهت نداشتن منابع نمی شود کاری انجام داد را منتفی می کند و نشان می دهد که بیشتر از منابع ما به هماهنگی های بین بخشی نیازداریم.

وی اضافه کرد: پیشنهادات سردار هم  کارشناسی و قابل استناد است و از جایی است که  محل رجوع است.  

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند افزود: با این حال من در تعجبم چرا این پیشنهاد های خوب اجرایی و عملیاتی نمی شود، از قوانین بازدارنده و اصلاح ساختار های معیوب و استفاده از ظرفیت های موجود بهره گرفته نمی شود و  به نظر می رسد ما شاهد ولنگاری مدیریتی در شهر تهران هستیم و این جزیره ای عمل کردن دستگاه ها و سازمان ها و عدم تبعیت از یک مدیریت واحد سبب شد کیفیت زندگی شهروندان در تهران کاهش یابد و از طرفی زندگی در شهر را برای مردم گران کند. 

صادقی در ادامه با بیان پیشنهادی گفت: پیشنهاد من این است که گزارش سردار حمیدی به کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر داده شود و کمیسیون حمل و نقل نیز گزارشی به صحن ارایه دهند تا مشخص شود موانع کار کجاست. آنچه مسلم است موانع کار به منابع مالی بر نمی گردد که اگر هم باشد در این زمینه کم هزینه نمی شود، همچنانکه هزینه های قابل توجهی از سوی سازمان ها و دستگاه های مرتبط صورت می گیرد اما همچنان شاهد هستیم به سبب اتفاقاتی نظیر ترافیک و افزایش آلودگی هوا و آلودگی صوتی کیفیت زندگی در شهر تهران پایین آورده است.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: از طرفی ما خودمان نیز از ظرفیت هایمان در شهرداری استفاده نمی کنیم . به عنوان مثال جایی مانند پیک بادپا ظرفیت انتقال بار را دارد اما هیچ  نقشی در این زمینه در شهر ندارد و مقوله انتقال بار به  یک موضوع لاینحل تبدیل شده است.

صادقی افزود: از سردار حمیدی تقاضا داریم اگر این بحث لاینحل است بحث طرح انتقال باربری به خارج از شهر را ارائه دهند و شورا طرح را بررسی کنند تا در حوزه بحث انتقال بار بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس