کد خبر 1330143
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
زنگ خطر برای شهرداری ارومیه به صدا درآمد

اگر رئیس فدراسیون والیبال روی حرف خود باقی بماند، شهرداری ارومیه برای میزبانی و حتی حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا، هیچ شانسی ندارد.

به گزارش مشرق، اولتیماتوم فدراسیون والیبال به باشگاه شهرداری ارومیه، تغییری در وضعیت بدهی‌های خارجی و کهنه این تیم ایجاد نکرد.

رئیس فدراسیون والیبال حدود ۱۰ روز پیش به مسئولان تیم شهرداری ارومیه، اخطار داد که اگر خواهان میزبانی مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ هستند، باید تا پایان دی ماه ۱۴۰۰، بدهی خود به بازیکنان و کادر فنی خارجی و پیشین خود را پرداخت کنند.

همانطور که پیش بینی می‌شد، این بدهی در تاریخ مورد نظر فدراسیون، پرداخت نشد تا نام شهرداری ارومیه همچنان در لیست تیم‌های تحریم شده فدراسیون جهانی والیبال باقی بماند.

طبق گفته محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال باشگاه شهرداری تا زمانی که بدهی خود را تسویه نکند، امکان شرکت در هیچ رویداد بین‌المللی را ندارد و از طرفی مهلت فدراسیون برای اعلام میزان قطعی مسابقات به کنفدراسیون والیبال آسیا نیز محدود است.

میلاد تقوی، دبیر فدراسیون والیبال گفت: همه موارد را به باشگاه شهرداری ارومیه گوشزد کردیم و آنها کاملاً توجیه شده‌اند که اگر بدهی خود را تسویه کنند، نمی‌توانند در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند.

دبیر فدراسیون والیبال ادامه داد: برای پرداخت بدهی خارجی تیم شهرداری، مقدمات و روند اداری پیچیده ای وجود دارد و استاندار و شهردار ارومیه باید بودجه ارزی لازم را تامین کنند.

تقوی گفت: ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم میزبانی ارومیه در این تورنمنت از دست برود ولی اگر تسویه حساب در موعد مقرر انجام نشود، مجبوریم میزبانی مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا را به شهر دیگری بدهیم.

طبق شنیده‌ها، مسئولان شهر ارومیه، اقدام قابل ذکری برای تسویه بدهی خود انجام نداده‌اند و به این ترتیب، تیم شهرداری ارومیه، در صورت قهرمانی در لیگ برتر نیز حق شرکت در مسابقات خارجی را نخواهد داشت.

تیم شهرداری ارومیه از سال ۲۰۱۵ به کادر فنی ایتالیایی و بازیکنان فنلاندی و ایتالیایی خود، مبالغی را بدهکار است. فدراسیون جهانی والیبال در سال ۲۰۱۸ این تیم را به پرداخت  بدهی خارجی خود موظف کرد ولی این کار تا امروز انجام نشده است.

اگر رئیس فدراسیون والیبال، روی حرف خود باقی بماند، شهرداری ارومیه برای میزبانی و حتی حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا، هیچ شانسی ندارد و سقف آرزوی هواداران پر شور ارومیه که خود را مهد والیبال ایران می‌دانند، همچنان فتح لیگ برتر خواهد بود، قله‌ای که تا کنون، موفق به فتح آن نشده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس