ادامه واکنش‎ها به سرقت گسترده از بسته‎های پستی در آمریکا

فرماندار کالیفرنیا می گوید که تصاویر محل سرقت از قطار و زباله‌ها در مسیر راه آهن در لس آنجلس بی سابقه است.

به گزارش مشرق، «گاوین نیوسام»، فرماندار ایالت کالیفرنیا آمریکا، محل دزدی بسته‌های قطار باری «لس آنجلس» را به یک شهرک حلبی نشین تشبیه کرد.

به گزارش «دیلی میل»، این قانونگذار دموکرات با اشاره به وخامت اوضاع، گفت «من حتی دیگر نمی‌توانم اخبار را تماشا کنم.»

سخنان غیرمعمول «نیوسام» در بحبوحه خشم فزاینده نسبت به جرم و جنایت در شهرهای کالیفرنیا و قطارهای باری غارت شده که در سرتاسر آمریکا خبرساز شده‌اند، عنوان شده است.

دزدها، خودروها و کانتینرها را هدف قرار می‌دهند و کالاهایی به ارزش صدها هزار دلار، از جمله آزمایش‌های کووید را به سرقت می‌برند که بسته‌های بسیاری از آن‌ها به سرعت در کنار مسیرها دور ریخته می‌شوند.

هفته گذشته شبکه‌های آمریکایی، ویدئویی را پخش کردند که نشان می‌داد هزاران جعبه توسط دزدان در امتداد خط آهن «پسیفیک ریل رودز» در شمال شرق مرکز شهر در منطقه «پارک لینکلن»، پراکنده شده بودند.

فرماندار کالیفرنیا، گفت که پیشنهاد بودجه جدید وی شامل بودجه برای توسعه گروه ویژه سرقت خرده فروشی سازمان یافته است که سال گذشته در لس آنجلس، سانفرانسیسکو و سایر شهرها مشاهده شد که گروه‌های سازمان‌دهی شده از سارقان سرگردان در فروشگاه‌های خرده‌فروشی دزدی‌هایی را انجام می‌دادند.

«نیوسام»، ادامه داد که سارقان قطار به همان اندازه که سازماندهی شده‌اند، باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

وی افزود که بسیاری از زباله‌ها نشان دهنده هدایای کریسمس است که هرگز به دلیل دزدی به گیرندگان مورد نظرشان تحویل داده نشدند.

فرماندار کالیفرنیا همچنین اظهار کرد که حداقل ۲۸۰ نفر در ارتباط با سرقت قطار دستگیر شده‌اند؛ اما او نمی‌دانست که بازداشت‌ها در چه بازه زمانی اتفاق افتاده است یا در کجای مراحل دادرسی قرار دارند.

این در حالی است که «پسیفیک ریل رودز» که به عدم تامین امنیت مسیرهای ریلی اش متهم بوده، نیروی پلیس خصوصی خود را کاهش داده است.

این شرکت  نمی‌گوید چند نیروی امنیتی در امتداد خطوط راه آهن دارد، اما اذعان کرده که سرقت‌ها از دسامبر ۲۰۲۰ تاکنون ۱۶۰ درصد افزایش یافته است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس