بورس نمایه

تحلیلگر تکنیکال بورس گفت: مادامی که شاخص کل توان عبور از سد مستحکم ۱.۴ میلیون واحد را نداشته باشد نمی‌توان انتظار صعود مناسب از کلیت بازار داشت.

به گزارش مشرق، نوید اختری‌زاده گفت: با بررسی نمودار روزانه شاخص کل بورس تهران مشاهده می‌شود که پس از رسیدن شاخص به محدوده مقاومتی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد (به عنوان مهم‌ترین مقاومت تکنیکی) با فشار سنگین عرضه کنندگان و نبود قدرت و حجم نقدینگی لازم برای شکستن این مقاومت، دوباره مسیر اصلاحی در پیش گرفته است.

او گفت: همان طور که در تصویر تحلیل مشاهده می‌شود شاخص کل بورس همچنان در یک کانال نزولی میان مدت است و مادامی که توان عبور از سد مستحکم یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد را نداشته باشد نمی‌توان انتظار صعود مناسب از کلیت بازار را داشت. علی‌رغم مثبت بودن تمامی آیتم‌های تاثیرگذار بر بازار، مثل رشد مناسب قیمت نفت جهانی و فلزات اساسی و گزارش‌های مناسب، اکثر صنایع همچنان شاهد موج بی‌اعتمادی افراد حقیقی و خروج پول توسط آن‌ها هستیم.

یک میلیو نو 400 هزار واحد مهم ترین مقاوت تکنیکای شاخص کل

به گفته اختری زاده؛ با بررسی نمودار روزانه شاخص کل هم وزن نیز مشاهده می‌شود که نمودار سطح حمایتی خود را در تراز ۳۴۳ هزار واحد شکسته و شاهد فشار فروش در اکثر صنایع متوسط و کوچک بازار نیز بودیم. رفتار حرکتی شاخص کل هم وزن در ۳ ماه اخیر نیز درون یک ساختار کانالیزه نزولی محصور شده که با توجه به شکست حمایت استاتیک، انتظار اُفت شاخص کل هم وزن تا محدوده ۳۲۵ الی ۳۳۰ هزار واحد را خواهیم داشت.

یک میلیو نو 400 هزار واحد مهم ترین مقاوت تکنیکای شاخص کل

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس