کد خبر 1329573
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
دستگیری اراذل اوباش محلات غرب تهران

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از برخورد مقتدرانه پلیس با اراذل سازمان یافته خبر داد و گفت: با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس امنیت، صددرصد جرایم سازمان یافته اوباش‌ شناسایی و کشف می‌شود.

به گزارش مشرق، لات و لات‌بازی واژه‌هایی عامیانه از آنهایی است که اراذل و اوباش را می‌خوانیم؛ افرادی شرور که با اقدامات هنجارشکنانه مرتکب ناامنی در محلات می‌شوند؛ زورگیری، دعوا،نزاع دسته‌جمعی، عربده کشی، رجزخوانی و درگیری مسلحانه شناسه رفتارشان است همان رفتار اوباشگرانه و شرارت گونه‌شان! 

برای خودشان دفتر و دستکی بهم زده و دار و دسته ای راه انداخته و تیم و باندی تشکیل داده و محله و خیابانی را به تسخیر خود در آورده‌اند؛ حرف، حرف خودشان هست کم و زیاد هم ندارد، می‌آیند و می روند و بدون هیچ ابایی می زنند و می شکنند و تیراندازی می‌کنند!

پایان لات‌بازی اراذل در پایتخت +فیلم

کلت، کلاش، نارنجک، شمشیر، قمه، چاقو، تیزی و... از جمله ابزارشان برای زورگیری، سرقت یا خودنمایی است!

 جدای از نوچه و نوچه پروری برای خودشان مقام و رتبه دارند، سطح بندی شده و گنده‌ لات‌های‌شان سطح یک را به خود اختصاص داده اند! اگرچه تحت کنترل شدید پلیس امنیت‌ هستند. 

سطح دویی‌ها همان نوچه‌های دور و بر گنده‌لات‌ها هستند؛ آنها هم احساس قدرت می‌کنند، به زیردستان خود و آنهایی که تازه واردند و نوپا، دستور می‌دهند؛ سطح سه‌ای‌ها همان تازه‌واردانند، اما همه‌شان یک کار می‌کنند؛ ایجاد رعب و وحشت در محلات!

اراذل سازمان یافته کدامند؟

این روزها اراذل و اوباش جدای از سطح بندی، دسته بندی هم دارند ! یا انفرادی کار می‌کنند یا سازمان یافته!

پایان لات‌بازی اراذل در پایتخت +فیلم

سازمان یافته ‌ها آنهایی هستند که در قالب یک گروه یا باند با همفکری و همدستی و در تابعیت یک نفر گنده لات مرتکب ناامنی و شرارت می شوند و این طور نیست که به تنهایی تصمیم بگیرند!

 قرار دعوا و تیراندازی با کلاش/ دستگیری فقط ۴۸ ساعت پس از وقوع جرم

کری خوانی و قرار دعوا گذاشتن موضوع تازه و جدیدی در مرام و برنامه اراذل و اوباش نیست؛ انگار مدل‌شان همین است تا تیزی نکشند و خطی نیندازند صبح‌شان شب نمی شود!

در همین پرونده اخیر که در بیستم و بیست و یکم دی ماه به وقوع پیوست ۷ نفر از اراذل و اوباش بعد از قرار دعوا در کیانشهر و وحدت اسلامی با کلاش اقدام به تیراندازی به یک سوپرمارکت و یک نمایشگاه خودرو کردند ؛ مهمتر از همه اینکه دعوایشان سازمان یافته بود! 

اما پلیس امنیت با اشراف بر تمامی سوابق و حرکات، آنها را مورد رصد قرار داده و در ۴۸ ساعت آنها را شناسایی و دستگیر کرد تا آنجا که بعد از دستگیری وقتی در صحنه بازسازی جرم قرار گرفته‌اند به غلط کردن افتادند!

همان گنده‌لات‌هایی که با تیراندازی با کلاش در دل شب رعب و وحشت را به دل مردم وارد کردند اینجا در چنگال پلیس امنیت چون موش شده و دیگر از قلدری‌شان خبری نیست.

دانلود

یا نه پرونده دیگری که اراذل و اوباش بعد از دعوا برای تلافی کردن به محله سوژه مورد نظر رفته و با قمه و قداره به یکی از شهروندان حمله کرده و باعث قطع انگشتانش شده و با تخریب و عربده کشی وحشت عمومی و ناامنی را در محله رقم زدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی: اراذل و اوباش در اشراف اطلاعاتی پلیس اند/ شرارت‌های سازمان یافته ۱۰۰ درصد کشف می شوند

 سرهنگ پیام کاویانی رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان این مطلب که تمامی افعال، حرکات و اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش در رصد و پیگیری پلیس امنیت قرار دارد اظهار داشت: اشراف اطلاعاتی پلیس امنیت به حدی است که هرکدام از اراذل و اوباش بعد از وقوع جرائم حداقل ۲۴ و حداکثر ۴۸ ساعت دیگر دستگیر شده و نمی‌توانند مخفی بماند.

پایان لات‌بازی اراذل در پایتخت +فیلم

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان این مطلب که شرارت های سازمان یافته توسط پلیس امنیت عمومی رسیدگی و پیگیری می‌شود تصریح کرد: تمامی شرارت‌های سازمان یافته صددرصد کشف می‌شود.

وی در خصوص نحوه کار پلیس امنیت در بحث درگیری اراذل و اوباش گفت: هنگامی که درگیری، تخریب، دعوا و نزاع به پلیس ۱۱۰ گزارش داده می‌شود ابتدا یگان فوریتی پلیس در محل حاضر شده و با مشاهده وضعیت، موضوع را به مرکز گزارش می‌دهد اگر درگیری و جرایم به صورت انفرادی باشد مأموران پلیس پیشگیری یا همان کلانتری یا یگان امداد وارد عمل شده و موضوع را رسیدگی می‌کنند اما اگر به صورت جرم سازمان یافته و گروهی و باندی باشد در آن صورت پلیس امنیت وارد عمل می‌شود چراکه حوزه تخصصی رسیدگی به این دسته از جرائم پلیس امنیت است.

مردم موارد ناامنی را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند/ هویت‌شان محفوظ می ماند

 سرهنگ کاویانی در پاسخ به این پرسش که افراد چگونه می توانند مواردی از قبیل درگیری، مزاحمت نوامیس و عربده کشی اراذل مستقر در محلات را بدون آنکه شناسایی شوند به پلیس اطلاع دهند گفت: مهمترین پل ارتباطی بین مردم و پلیس شماره تلفن ۱۱۰ است؛ شهروندان تماس بگیرند و موارد را به پلیس اطلاع دهند و مطمئن باشند بدون آنکه هویتشان بر ملا شود پلیس وارد عمل شده و با مخلان امنیت و هنجارشکنان برخورد کرده و آرامش و آسایش را برایشان به ارمغان خواهد آورد.

پایان لات‌بازی اراذل در پایتخت +فیلم

رئیس پلیس:مماشات با اراذل نداریم/ آرامش مردم خط قرمز پلیس است

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت به اراذل و اوباش هشدار داد که دست از عربده‌کشی، اوباشگری و فعالیت‌های مجرمانه بردارند و از دستگیری و اظهار ندامت و غلط کردن های اراذل و اوباش دستگیر شده درس عبرت بگیرند چرا که پلیس برنامه‌ای برای مماشات با اراذل و اوباش نداشته و با اشراف و رصد اطلاعاتی و با اقتدار کامل با اراذل و اوباش و اشرار برخورد خواهد کرد چرا که امنیت و آرامش و آسایش مردم خط قرمز پلیس است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • پدرام غیاثی CA ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  9 0
  عموی من در گرجستان زندگی می‌کنه . ایشان تعریف میکرد : در سالهای ابتدایی فروپاشی شوروی و اعلام استقلال گرجستان ، آمار دزدی ، زورگیری و جرم و جنایت در گرجستان بشدت بالا رفت ..طوری که مردم حتی در روز از شر اراذل و اوباش و دزدان امنیت نداشتند ! تا اینکه در اواخر دهه نود میلادی پلیس گرجستان تعداد زیادی از این اراذل و اوباش را در ملأ عام اعدام کرد ! حتی آنهایی که یک دزدی ساده کرده بودند ... و حالا امنیت مثال زدنی و بسیار خوبی در گرجستان و بخصوص شهر تفلیس برقرار هست طوری که مردم و توریست ها در هر ساعت شبانه روز با امنیت کامل و بدون ترس از اوباش و دزدها تردد می کنند . کوچکترین جرمی هم اگر کسی مرتکب بشه ( حتی کتک زدن همسر ) به زندانی شدن طویل المدت حتی ده پانزده سال محکوم میشه .
 • اسیر در اردوگاههای عراق دهه ۶۰ IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  11 0
  نباید زحمات بی دریغ پلیس کشور را به باد فنا داد . این اراذل و اوباش بعد از دستگیری نباید در زندان مفت خوری کرده و گردن کلفتر شوند ‌و آزاد شوند . اینها را بعد از دستگیری باید در شرایط سخت در اردوگاههای کار نگهدارند تا غلط کنند با ابا و اجداد خودشان که در جامعه به راحتی آب خوردن به مال و جان و امنیت مردم بیگناه گردن کلفتی کنند .
 • ناشناس IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  6 1
  سالی چند بار طرح های اینجوری اجرا میشه ؟؟؟ چرا تموم نمیشن ؟؟؟؟ فکر کنم کل ملت ایران یکی دو سال دیگه اینجوری بشن البته اگه جونی براشون بمونه و بتونن سرپا بمونند
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  6 2
  داداش زورتون به اینا رسیده، پس مازراتی سوارای پل رومی چه شدند؟ لابد اونا به دُم کلفتها وصلند؟
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  5 1
  10 بار گفتم فقط کار در معدن اینها رو آدم میکنه
 • ناشناس عصباني ازوضعيت IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
  5 0
  خداقوت به شما عزيزان امينت وسربازان خوب بااقتدارامام زمان خواهشا ازطرف كل ملت خوب ونجيب ايران به عنوان يك هموطن وبه خون پاك شهدا ومدافعين حرم ورشادت ومردانگي سردارسليماني خيلي خيلي جدي وقاطعانه بااشرار ومزاحمين نفواميس وارامش امنيت جامعه وخانواده درهركجا سريع وبدون اغماض برخورد وهمه آنها را ازداشتن ارتباط باافراد رابط بيرون جهت هماهنگي كارخلاف منع شوند بي وجدانها رو كه بوي ازانسانيت نبردن توراخدا رحم نكنيد مثل كشورهاي ديگه باقدرت وحمايت قوه قضاييه نابودشون كنيدبه مناطق محرم بي امكانات بفرستيد درشرايط خيلي سخت وطولاني بدور ازهرارتباط تلفني رابطي ومجازي پدرروران مردمپيروجوان دخترهاي ما ازترس ودلهره اين ارزال بي مصرف هرزه درآمده ريشه شوم به قدرت خدا ونداي سردارحاج قاسم بكنيد فوري فوري
 • یاسر GB ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  0 0
  این اوباش که نمونه واقعی محارب هستند نهایتش چند ماه زندان بهشون میدید
 • علی جوان IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  1 0
  سلام باید تحقیق کنند وارازل واوباش واقعی راازبین ببرند بدون هیچ گونه رحمی تا عبرت برای نوچه ها بشوند۰

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس