کد خبر 1329177
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
دستاورد‌های رونق دیپلماسی انرژی در روسیه؛ از توسعه میادین نفت و گاز تا انتقال فناوری

با مذاکرات شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های روسی، زمینه توسعه همکاری‌ها در بخش بالادستی نفت و گاز، توسعه میادین و انتقال فناوری افزایش می‌یابد.

به گزارش مشرق، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران که اواسط این هفته در صدر هیاتی به روسیه سفر کرده بود مذاکرات متعددی را با شرکت‌های مطرح روسی انجام داده است و در این میان اخبار خوبی از نتایج این مذاکرات به گوش می‌رسد.
محسن خجسته مهر در روزهای گذشته مذاکرات متعددی در سطوح مختلف با مدیران شرکت‌های مطرح روسی انجام داده است و این مذاکرات با حضور وزیر نفت در روسیه به توافقاتی قابل توجه و امیدوار کننده‌ای منتهی شده است.

بیشتر بخوانید:

«بخش بالادستی نفت و گاز» در صف اول توافقات انرژی ایران و روسیه

رئیس جمهوری نیز که به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به این کشور سفر کرده است در دیدار و گفتگو با همتای روس تأکید کرد: ما هیچ محدودیتی برای گسترش و توسعه روابط با روسیه نداریم و خواهان برقراری روابط راهبردی با مسکو هستیم.

همچنین جواد اوجی، وزیر نفت درباره دیدار با شرکت‌های روسی فعال در زمینه نفت و گاز گفت: در یکی دو ماه گذشته با شرکت‌های توانمند روسی، مذاکرات متعددی صورت گرفت که در جلسات این سفر برخی از آن مذاکرات به توافق‌های بسیار مهمی منجر شد.

اوجی به اهمیت این تفاهم‌نامه‌ها اشاره کرد و گفت: بعضی از تفاهم‌نامه‌هایی که در این سفر امضا شد، قطعا می‌تواند تأثیر بسزایی در صنعت نفت داشته باشد؛ چرا که دو کشور ایران و روسیه در عرصه انرژی در جهان بازیگران قوی هستند و با ظرفیت‌هایی که در صنعت نفت داریم و توانمندی شرکت‌های روسی، این همکاری با مشارکت فعال به‌طور قطع تأثیر گسترده‌ای برای کشور دارد.

پس از صحبت‌های رئیس جمهوری، وزیر نفت، دبیر شورای عالی امنیت ملی و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره افزایش فروش نفت ایران و وصول پول حاصل از صادرات نفت، حضور شرکت‌های توانمند بین المللی در ایران و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه میادین و انتقال فناوری، می‌تواند جز مهمترین اخبار امیدوارکننده این روزهای صنعت نفت ایران باشد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس