اقبال هالیوود به فیلم‌های دنباله دار، اینبار با "جیغ ۵"

قسمت پنجم فیلم سینمایی جیغ توانست «مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه نیست» را پشت سر بگذارد و فیلم نخست فروش سینماهای آمریکا در هفته قبل شود.

به گزارش مشرق، پنجمین قسمت از مجموعه ترسناک «جیغ» با فروش خوب ۳۰ میلیون دلاری اکران خود را در آخر هفته قبل آغاز کرد و در صدر جدول فروش سینماهای آمریکا در آخر هفته قرار گرفت.

پیش‌بینی می‌شود که این فیلم بتواند با سپری کردن چهار روز تعطیلات آخر هفته، ۳۵ میلیون دلار فروش کند. با توجه به اینکه ساخت «جیغ» تنها ۲۵ میلیون دلار هزینه داشت،  این میزان فروش نتیجه‌ای دیدنی است. این فیلم در ۳ هزار و ۶۶۴ سالن سینما اکران شده‌اند.

در این فیلم چهره‌های آشنایی مانند نو کمبل، کورتنی کاکس و دیوید آرکت بازمی‌گردند که یک بار دیگر توسط قاتل زنجیره‌ای فیلم شکار شده‌اند.

کارگردانی این فیلم را مت بتینلو-اولپین و تیلر ژیلت به صورت مشترک انجام داده‌اند که فیلم «آماده‌ای یا نه» را ساخته‌اند.

فیلم «مرد عنکبوتی:راهی به سوی خانه نیست» نیز در آخر هفته گذشته ۲۰ میلیون دلار فروش کرد و در جایگاه دوم فروش قرار گرفت. انتظار می‌رود این فیلم تا پایان تعطیلات چهار روزه ۲۶ میلیون دلار فروش کند. 

انیمیشن آواز ۲ محصول یونیورسال، با فروش ۸ میلیون دلاری در جایگاه سوم جدول فروش سینماهای داخلی آمریکا قرار گرفت. از این فیلم نیز انتظار می‌رود که ۱۱ میلیون دلار تا پایان تعطیلات فروش کند و جمع فروش آن را به ۱۲۲ میلیون دلار برساند.

فروش موفق قسمت پنجم فیلم «جیغ» که اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۶ توسط  «وس کریون» ساخته شده است، در کنار فروش دنباله‌های فیلم‌های دیگر تجاری در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که دنباله‌سازی، بازسازی و ساخت پیش‌درآمد روش جدید و موفقی برای پرفروش‌شدن فیلم‌ها در سینمای هالیوود شده است. همچنین ساخت فیلم‌هایی که در جهان داستانی خاصی تعریف شده‌اند را نباید فراموش کرد مانند فیلم‌های مارولی که همواره نمایندگانی در سینما دارند.

به عنوان نمونه، فیلم «سریع و خشن ۹» که در سال گذشته و در شرایط کرونایی اکران شد، بالغ بر ۷۰۰ میلیون دلار در جهان فروش داشت. یا فیلم «گودزیلا در برابر کونگ» که قسمت سوم مجموعه جدید هیولامحور کمپانی یونیورسال است نیز ۴۶۷ میلیون دلار فروش کرد.

لایو-اکشن‌های بازسازی شده کارتون‌های کلاسیک والت‌دیزنی و همینطور پیش‌درآمدهای آنها نیز در سال‌های اخیر فروش قابل توجهی داشتند. پیش‌درآمد انیمیشن «۱۰۱ سگ خالدار» به نام «کروئلا» در سال گذشته با وجود محدودیت‌های کرونایی، با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ۲۲۳ میلیون دلار فروش کرد که بدون شک در شرایط عادی امکان فروش بیشتر را داشت.

نام فیلم «جاودان‌ها» نیز از مجموعه مارولی به عنوان دهمین فیلم پرفروش سینماها در سال گذشته با ۴۰۱ میلیون دلار ثبت شد.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که فیلم‌هایی با داستان مستقل و جهان جدید مانند گذشته از فروش موفقی برخوردار نیستند و هالیوود برای فروش بیشتر، به سمت فیلم‌هایی از این دست متمایل شده است. دیگر  فیلم‌های چهره‌هایی مثل اسکورسیزی و اسپیلبرگ که صف طولانی برای تماشای آن در مقابل سینما تشکیل می‌شد، مخاطبان مارولی را قانع نمی‌کند و قدرت هالیوود بجای آنکه در دست فیلم‌هایی با موضوعات اجتماعی و سیاسی روز و با قهرمانانی از میان جامعه باشد، در دست فیلم‌های ابرقهرمانی با موضوعاتی خیالی و فانتزی قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس