فاضلی

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه شهیدبهشتی در پاسخ به این سوال که آیا آنگونه که در برخی رسانه‌ها گفته می‌شود دولت سیزدهم پیگیر اخراجش بوده‌اند؟، گفت: چنین ادراکی ندارم که دولت سیزدهمبه دنبال این مسئله باشد.

به گزارش مشرق، محمد فاضلی استاد جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدبهشتی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اخراج وی و با عناوین همچون تسویه سیاسی دولت سیزدهم با یکی اساتید دانشگاه شهید بهشتی، و در پاسخ به این سوال که آیا دولت سیزدهم و وزارت علوم پیگیر اخراج شما بوده، گفت: من چنین ادراکی ندارم که دولت سیزدهم و یا وزیر علوم به دنبال این مسئله باشند که بخواهند فاضلی از دانشگاه اخراج شود.

وی ادامه داد: درون دانشگاه گروه هایی وجود دارند که به هروسیله ای مانع از اجرای امور استخدامی شدند و کار به جایی رسید که دانشجویان در ترم جدید متوجه شدند که هیچ واحدی برای بنده در دانشگاه ارائه نشده است.

فاضلی همچنین افزود: من از شهریور ماه تا به حال سکوت کرده بودم و به دنبال ایجاد غائله سیاسی درباره پرونده خودم نبودم و میدانم که بروز چنین وضعیتی برای دولت آقای رئیسی که با مشکلات زیادی درگیر است، به نفع دولت هم نبوده است، لذا خیلی از دوستانی که از موضوع مطلع شدند، ابراز گلایه کردند که چرا در همان شهریور ماه درباره وضعیت اداری خودم به آنها هیچ اطلاعی ندادم.

فاضلی در ادامه تاکید کرد: به اشتباه در فضای خبری عنوان شده که سال ۸۸ و به دنبال بروز فتنه در همان سال از دانشگاه گیلان اخراج شده است که این خبر درست نیست، اخراج از دانشگاه در سال ۱۳۹۰ و از دانشگاه مازندران بوده است و در همان دانشگاه نیز گروه های ذی نفوذ درباره من ادعاهایی مطرح کرده بودند که درست نبود و من بدون هیچ جنجالی از دانشگاه مازندران بیرون آمدم و به صورت یک استاد صفر و بدون سابقه و به صورت قانونی در سامانه جذب استاد وزارت علوم ثبت نام کردم و البته دو بار هم در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ در دولت قبل، هیئت جذب دانشگاه رای منفی به درخواست من داده‌اند.

وی به عدم پاسخ دانشگاه شهید بهشتی به درخواست وزارت علوم اشاره کرد گفت: در همان زمان نامه شکایتی را برای وزارت علوم تنظیم کردم و وزارت علوم نیز در تاریخ نوزدهم مهرماه نامه ای برای دانشگاه ارسال می کند ولی تا همین امروز دانشگاه هیچ پاسخی به این شکایت و درخواست وزارت علوم نداده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • تک سوار DE ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
    0 1
    ای کاش داشت. تاکی فردی باید عنوان استاد علوم سیاسی یا جامعه شناسی رو یدک بکشه که تنها هنرش جنگ روانیه و ناتوان از مدل سازی الگوهای آینده نگر در سیاست خارجی ک علوم اجتماعی هستند؟ این همه حقوق گرفتید چه باری رو از رو دوش ملت برداشتند شاگردانتان؟ پلی ساختید که محل تردد همه باشه یا تکنولوژی رو به جامعه ارائه دادید که باری از رو دوش برداشته باشه؟ نکنه تونستید از روان جامعه در مقابل حمله روانی شرق و غرب حمایت کردید و جلوی نفوذ شایعات زهرآلود رو به جامعه گرفتید؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس