.

رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که در جدیدترین شلیک پرتابه توسط این کشور، یک موشک مافوق صوت با موفقیت آزمایش شده و بعد از ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

به‌ گزارش مشرق، دولت کره شمالی بامداد چهارشنبه درباره آزمایش موشکی روز قبل خود توضیحاتی را به رسانه‌ها ارائه کرد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که یک روز قبل یک موشک مافوق صوت را آزمایش کرده است تا مشخصات فنی سیستم تسلیحاتی جدید را تایید کند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، پیونگ‌یانگ توضیح داد که این پرتابه به «هدف تعیین شده در آب‌های در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری اصابت کرده است».

بامداد سه‌شنبه بود که وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی موشک بالستیکی را به سمت دریای شرق شلیک کرد که بیش از ۷۰۰ کیلومتر را در ارتفاع ۶۰ کیلومتری و حداکثر سرعت ۱۰ ماخ یا ده برابر سرعت صوت پرواز کرد.

طبق گزارش رسانه کره شمالی، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در مراسم آزمایش این موشک مافوق صوت شرکت کرده است.

این رسانه توضیح داد: «هدف این شلیک آزمایشی، تأیید نهایی مشخصات فنی کلی سیستم تسلیحات مافوق صوت توسعه یافته بود».

این دومین پرتاب موشک کره شمالی در کمتر از یک هفته بود.

پیونگ‌یانگ در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این نیز «کیم سونگ» نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش‌های موشکی، اما گفت پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری‌ها علیه هیچ کشوری ندارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس