ارسال اقلام مورد نیاز سیل‌ زدگان در ۵ استان کشور

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر از تداوم امدادرسانی به سیل‌ زدگان پنج استان کشور خبر داد و گفت: اولویت با جمع‌آوری کمک‌ های نقدی و تهیه بسته های غذایی است.

به گزارش مشرق، وحید سلیمی به تشریح مهم‌ترین نیازهای مردم سیل‌زده کشور پرداخت و با بیان اینکه هلال احمر در لحظات اولیه وقوع سیل در مناطق سیل‌زده حضور داشته و اقلام زیستی و امدادی مورد نیاز را توزیع کرده است گفت: کارنامه جمعیت در توزیع اقلام مورد نیاز، درخشان بوده و موجب رضایت مردم شده است. در سیل اخیر مشکل تأمین اقلام را نداشتیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تداوم امدادرسانی به مردم پنج استان هرمزگان، جنوب کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی که درگیر سیل هستند خبر داد و اعلام کرد: بر اساس ساختار جمعیت هلال احمر سازمان داوطلبان به عنوان پشتیبان سازمان امداد و نجات در حوادث عمل می‌کند؛ بر همین اساس ما در حال تعریف ساختاری هستیم که از حداکثر ظرفیت مؤسسات و نهادهای خیریه و گروه‌های جهادی برای جذب کمک‌های مردمی استفاده کنیم. برای تحقق این هدف مرکز فرماندهی عملیات در سازمان داوطلبان ایجاد می‌شود.

سلیمی از برگزاری جلسه با نمایندگان سازمان‌ها، تشکل‌ها و مؤسسات خیریه خبر داد و گفت: مؤسسات مردم‌نهاد، همکار سازمان داوطلبان در مأموریت‌ها هستند و این جلسه با هدف هم‌افزایی بین تشکل‌های مردم‌نهاد و هلال احمر تشکیل شد تا کمک‌های مردمی به سمت تأمین نیازهای اصلی سیل‌زدگان هدایت شود.

وی با تأکید بر اینکه اولویت اول، جمع‌آوری کمک‌های نقدی است تا اقلام به صورت متمرکز و با توجیه اقتصادی توسط هلال خریداری و در مناطق سیل‌زده توزیع شود، بیان کرد: در خصوص اقلام غیر نقدی نیز از مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد خواستیم به سمت بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های خصوصی بروند تا بتوانند به صورت انبوه اقلامی از قبیل بسته‌های غذایی، بهداشتی، نایلون، موکت و زیرانداز را خریداری کنند.

سلیمی با بیان اینکه آب شرب مناطق سیل‌زده اکنون وصل شده و از این نظر مشکلی وجود ندارد، عنوان کرد: اولویت بیشتر رفع نیازهای زیستی است تا بتوان یک فضای گرم و امن برای سیل‌زدگان تهیه کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس