رهبرانقلاب

در آستانه‌ی دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، خانواده‌ی ایشان صبح امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش مشرق، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار خانواده و اعضای ستاد بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، «صدق» و «اخلاص» را خلاصه و نماد و نمایه مکتب سلیمانی خواندند و با اشاره به الگو شدن حاج قاسم در میان جوانان منطقه افزودند: سلیمانی عزیز، ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست.

ببینید:

عکس/ دیدار امروز خانواده شهید سلیمانی با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب، شهادت سردار سلیمانی را حادثه‌ای ملی و حادثه بین‌الملل اسلامی برشمردند و افزودند: بزرگداشت مردمی و مبتکرانه حاج قاسم در سراسر ایران نشان‌دهنده‌ی پیشرو بودن ملت در قدرشناسی از این شهید والامقام است.

به برکت آن خون عزیز جریان مقاومت امروز پر رونق‌تر و امیدوارتر از دو سال قبل است/ شهید سلیمانی ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست

ایشان با استناد به آیات متعدد قرآن کریم گفتند: صدق و اخلاص، جوهره و شکل‌دهنده مکتب سلیمانی است که هم زندگی و هم شهادت او را پر برکت ساخت و کیفیت شهادت او نیز، به فضل الهی حجت را بر همه بندگان خدا و دشمنان اسلام تمام کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایبندی و وفاداری کاملاً صادقانه سردار سلیمانی به عهدی که با پروردگار بسته بود و تعامل از سر صدق حاج قاسم با امام و آرمانهای اسلام و انقلاب را مایه برکت فعالیت‌های سردار سلیمانی خواندند و افزودند: سردار عزیز ملت ایران، رنج مجاهدت در راه آرمانها را با همه وجود تحمل می‌کرد و با کمال دقت و در همه عمر به وظایف خود در قبال ملت ایران و امت اسلامی وفادار بود.

ایشان با انتقاد از کسانی که خواسته یا ناخواسته خط دشمن در ترویج دوگانه دروغین «ملت و امت» را دنبال می‌کنند، گفتند: حاج قاسم ثابت کرد که می‌توان ملی‌ترین و در عین حال امتی‌ترین بود.

رهبر انقلاب با اشاره به حضور دهها میلیونی ملت در تشییع پیکر مطهر سردار افزودند: این واقعیت نشان می‌دهد حاج قاسم ملی‌ترین چهره بوده و هست، ضمن اینکه نفوذ روزافزون یاد و نام او در دنیای اسلام اثبات می‌کند سلیمانی عزیز، امتی‌ترین چهره دنیای اسلام نیز بوده و هست.

به برکت آن خون عزیز جریان مقاومت امروز پر رونق‌تر و امیدوارتر از دو سال قبل است/ شهید سلیمانی ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حاج قاسم را مظهر تلاش و کار خستگی ناپذیر و حیرت‌انگیز برشمردند و افزودند: سردار قهرمان ملت ایران، در همه کارها و فعالیت‌های بی پایانش در حد تحسین برانگیزی از شجاعت و شهامت و در عین حال عقلانیت برخوردار بود و ضمن شناخت دقیق از دشمن و امکانات و ابزارهایش، بدون ذره‌ای بیم، با قدرت و تدبیر وارد میدان مقابله می‌شد و کارهای اعجاب‌انگیزی انجام می‌داد.

ایشان تحسین ملت از شجاعت سردار سلیمانی را از جمله نتایج صدق حاج قاسم در وفاداری به عهد الهی خواندند.

رهبر انقلاب، «اخلاص و کار برای خدا» را ویژگی دیگر شهید سلیمانی و مایه برکت بی‌بدیل در کار او دانستند و افزودند: او از دیده شدن فرار می‌کرد و اهل تظاهر و لاف‌زنی نبود و آن تشییع دهها میلیونی و رواج نام و یاد او در جهان، اولین پاداش و جزای الهی به اخلاص او در دنیا بود.

ایشان با اشاره به تبدیل شدن شهید سلیمانی به الگو و قهرمان جوانانِ دنیای اسلام و منطقه، گفتند: امروز سلیمانی در منطقه ما نماد امید، اعتماد به‌نفس، رشادت و رمز استقامت و پیروزی است و همچنان‌که برخی به درستی گفته‌اند، «شهید» سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار» سلیمانی است.

به برکت آن خون عزیز جریان مقاومت امروز پر رونق‌تر و امیدوارتر از دو سال قبل است/ شهید سلیمانی ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: دشمنان خیال می‌کردند با شهادت سلیمانی، ابومهدی و دیگر همراهان ایشان، کار تمام خواهد شد اما امروز به برکت آن خون عزیز و مظلومانه، آمریکا از افغانستان فرار کرده است، در عراق ناچار به تظاهر به خروج و اعلام نقش مستشاری و بدون حضور نظامی است که البته برادران عراقی باید با هوشیاری این مسئله را دنبال کنند، در یمن جبهه مقاومت رو به پیشرفت است، در سوریه، دشمن، زمین‌گیر و بدون امید به آینده است، و در مجموع جریان مقاومت و ضد استکباری در منطقه، امروز از دو سال قبل، پر رونق‌تر، شاداب‌تر و امیدوارتر در حال کار و حرکت است.

رهبر انقلاب با نقل نمونه‌ای از برخورد عمیقاً مهربانانه شهید سلیمانی با فرزندان شهدا، خاطرنشان کردند: آن شهید عزیز با آن روحیه عطوف در مقابل خانواده شهدا، در مقابل اشرار و مفسدان داخلی و خارجی چنان قاطع و با شدت بود که حتی خبر حضورش در یک منطقه، روحیه دشمن را نابود می‌کرد.

به برکت آن خون عزیز جریان مقاومت امروز پر رونق‌تر و امیدوارتر از دو سال قبل است/ شهید سلیمانی ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست

ایشان برخورد حذفی مستکبران با شهید سلیمانی در فضای مجازی را نشانه ترس آنها حتی از اسم شهید و واهمه‌شان از رواج و تکثیر آن الگوی گران‌سنگ دانستند و گفتند: در دنیای امروز، فضای مجازی زیر کلید مستکبران است و این واقعیت باید مسئولین فضای مجازی کشور را نیز هوشیار کند تا به‌نحوی عمل کنند که دشمن نتواند به هر شکل و هر جا که اراده کرد، در فضای مجازی برخورد کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شهید سلیمانی را یک واقعیت ماندنی و تا ابد زنده، خواندند و افزودند: قاتلان او همچون ترامپ و امثال آن، جزو فراموش‌شدگان تاریخ خواهند بود و در زباله‌دان تاریخ گم و گور می‌شوند، البته پس از آنکه تقاص جنایت دنیوی خود را پس بدهند.

رهبر انقلاب با تحسین فعالیت‌های خانواده، همرزمان و دوستان شهید سلیمانی و بویژه سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دنبال کردن و به پیش بردن خط مبارک مقاومت، گفتند: خداوند به کسانی که در راه اراده و اهداف او حرکت کنند، وعده دفاع و نصرت داده است و این وعده امیدبخش شامل حال ملت ایران خواهد بود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، خانم زینب سلیمانی فرزند شهید و مسئول بنیاد شهید سلیمانی گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد و همچنین اقدامات انجام‌شده در ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهدای مقاومت بیان کرد.
همچنین سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهید سلیمانی را حقیقتی جاری، جوشان و الهام‌بخش برای جوانان امت اسلامی برشمرد و افزود: دشمن با آن جنابت به دنبال خاموش کردن نور مقاومت بود ولی اعجاز خون آن شهیدان پر افتخار موجب پیشرفت مقاومت و عقب زدن دشمن در همه جبهه‌های درگیری شد.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  10 30
  کاملا درست است.
  • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   0 4
   الحمدلله
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  15 38
  درود
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
   9 11
   درود و سلام
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  11 13
  درود
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  5 5
  به هیچ وجه نباید بار دیگر پروتکل الحاقی را بذیریم حتی اگر تحریمها برداشته نشود.اگر اندکی صبر شود و تحریمها هم خنثی شود غربیها برای اجرای برجام التماس خواهند کرد و در آنموقع ما باید خود را نبازیم و هرگز زیر بار روتکل الحاقی نرویم. برای غربیهای زیاده خواه همان پادمان کافیست و بیشتر از آن به پرستیژ ابر قدرتی آینده مان و سلامت دانشمندانمان لطمه می زند
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  7 6
  درود بر سلیمانی
 • FR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  10 15
  رهبری معظم انقلاب ملی ترین و امتی ترین رهبر در تاریخ ایران و جهان اسلام و بشریت هستند . روان سردار شهید سلیمانی شاد
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  3 7
  این موارد اصولا چیزهای خوبی است
 • مبین IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  6 29
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  8 16
  جانم فدای رهبرم
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  3 4
  شهید سلیمانی افتخار وطن هستند ولی بعضی از سایت ها مثل انتخاب حتی یه عکس و سالگرد شهادت ایشون رو درج نکرده. واقعا چقدر از غرب می ترسند این غربگداها....
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 2
  زنده باد مقاومت
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 2
  جانم فدای مکتب سلیمانی
 • مسلم IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 3
  گریه آقا برای حاج قاسم آتیش به جون آدم میزنه مثل گریه پدر برای پسرش
 • علی IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 1
  درود خدا بر سردار #قهرمان حاج قاسم سلیمانی. روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.
 • متین IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 1
  #قهرمان.
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  2 1
  درود بر سردار دلها
 • مهدی IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 5
  از شدت ناراحتی نتوانستم گریه آقا برای حاج قاسم را ببینم.
 • مهدی مختاری DE ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  0 10
  جانم فدایت
 • جاویدایران NL ۲۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
  1 2
  واقعاً قاسم سلیمانی دیگری نخواهیم داشت دیگه!؟ قاسم سلیمانی تنها فرد غریبه ای برام بودو هست که وقتی توی تلویزیون میبینم بغضم میگیره، اینم بگم که همیشه بغضم رو مخفی میکنم.
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 11
  ای جان به قربان تو چون سید و آقا اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای مدظله العالی در دلربایی شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی عزیز همین بس که مقام عظمای ولایت فقیه از ایشان راضی است کاملاً اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن اعدائهم واهلک عدوهم اجمعین
 • مهران US ۰۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 2
  با سلام من دلم برای دیدن آقا، رهبر عزیزمان تنگ شده. متاسفانه ویروس کرونا باعث شده که دیدار رهبری با مردم به حداقل کاهش یابد. جانم فدای رهبر. درود به شهدای انقلاب اسلامی و درود به سردار عزیزمان شهید سلیمانی.
 • رضا IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
  0 15
  جواب دقیق به کسایی که به اسم مذهب و ترویج شیعه و شیعه می پرسد داشتن تاریخ ایران می زدن و دشمن واسه خودمون می ساختن
 • RO ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
  0 0
  چون شناخت و بصیرت مردم بالا رفت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس