کد خبر 1319997
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
نگرانی صهیونیست‌ها از تهدیدات جدید حزب الله

یک مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی مدعی شد که حزب الله سامانه‌های پدافند هوایی در جنوب لبنان و نزدیک دمشق مستقر کرده است.

به گزارش مشرق، یک مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی مدعی شد که حزب الله لبنان سامانه‌های پدافند هوایی را در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه و جنوب لبنان مستقر کرده است که توانایی مقابله با حملات هوایی اسرائیل در سوریه و لبنان را دارد.

به نوشته رای الیوم، مرکز تحقیقات صهیونیستی «آلما» مدعی شد که حزب الله این سامانه های پدافند هوایی را در منطقه رشته کوه‌های القلمون در شمال غرب دمشق در همسایگی البقاع لبنان مستقر کرده و شامل پایگاه لجستیکی و عملیاتی حزب الله است.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست که گزارش این مرکز تحقیقاتی اسرائیلی را منتشر کرده اعلام کرد، حزب الله سامانه‌های موشکی تاکتیکی کوتاه برد زمین به هوا از نوع SA۸، SA۱۷ و SA۲۲ را در زرادخانه دفاع هوایی خود دارد. همچنین حزب‌الله لبنان آتشبارهای دفاع هوایی مستقل (SA۸ و SA۱۷ و SA۲۲) را در اختیار دارد.

تل پری، رئیس بخش تحقیقات مرکز «آلما»، در گفتگو با جروزالم پست گفت، حزب الله آتشبارهای موشک‌های زمین به هوا از نوع SA۸ را در منطقه جنوب لبنان مستقر کرده که قادر است از نظر تئوری تبدیل به تهدیدی برای جنگنده های اسرائیلی شود که در آسمان لبنان پرواز می‌کنند.

وی تصریح کرد، احتمالاً نیروهای حزب الله در زمینه استفاده از سامانه ۳۷۳ که مبتنی بر سامانه SA-۳۰۰ روسیه است، آموزش دیده باشند.

پیشتر نیز منابع صهیونیستی گزارش دادند که این رژیم همچنان از موفقیت حزب الله لبنان و سوریه در گشودن جبهه دوم علیه اسرائیل که از بخش آزاد شده ارتفاعات جولان عربی- سوری آغاز می‌شود، بسیار نگران است.

در همین زمینه «یونی بن مناحیم» خاورشناس صهیونیست با استناد به منابع آگاه امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ارتش اسرائیل عملاً اعتراف کرد که حزب الله جبهه دومی را از ارتفاعات جولان علیه این رژیم گشوده است. حزب‌الله در حال آماده سازی برای باز کردن جبهه دوم علیه اسرائیل از ارتفاعات جولان است؛ مانند همان کاری که قبل از فرار ارتش اسرائیل در ماه مه ۲۰۰۰ از جنوب لبنان، انجام داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس