ماندگاری هوای سرد تا یکشنبه آینده در نیمه شمالی کشور/ برف و باران روزهای آتی هم ادامه دارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا یکشنبه ۵ دی در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مشرق، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: در دو روز آینده در شمال‌غرب کشور، ارتفاعات غربی البرز و غرب سواحل خزر در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران و وزش باد شدید موقت داریم که در مناطق سردسیر و مرتفع با بارش برف همراه است.

وی افزود: روز جمعه سوم دی فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از غرب، ارتفاعات و دامنه جنوبی البرز مرکزی، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: با حرکت این سامانه به سوی شرق کشور روز شنبه ۴ دی در استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات شرق البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی سامانه بارشی فعال است و روز یکشنبه ۵ دی در بخش‌هایی از خراسان رضوی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

ضیائیان گفت: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شرق و جنوب‌شرق کشور بارش پراکنده، ‌گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.

 وی گفت:‌ از امروز تا یکشنبه هفته آینده در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌در ۵ روز آینده در استان‌های ساحلی جنوب کشور وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با غبار محلی، ‌گاهی ابری پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۱ و ۲ درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد:‌روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و تبریز با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس