کد خبر 1313994
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
تعیین سهمیه جدید ارزی برای واردات دارو

بانک مرکزی گفت: با هماهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و براساس اولویت‌های اعلامی آن وزارتخانه ضمن تخصیص سهمیه جدید در این خصوص حداکثر تلاش لازم را برای تامین ارز مورد نیاز معمول خواهیم داشت.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی،‌ طبق دستور رئیس جمهور درخصوص «ضرورت توجه به تامین و تخصیص ارز مورد نیاز دارو و مواد اولیه»، بانک مرکزی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و براساس اولویت‌های اعلامی آن وزاتخانه، ضمن تخصیص سهمیه جدید در این خصوص، حداکثر تلاش لازم را برای تامین ارز مورد نیاز معمول خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

لزوم ایجاد ثبات در بازار دارو/ تامین ارز داروهای خاص ضروری است

با توجه به تعیین سهمیه جدید برای وزارت بهداشت، بانک مرکزی با هماهنگی وزارتخانه مربوطه، نسبت به تامین ارز مورد نیاز واردات دارو و مواد اولیه ان، به فوریت اقدام خواهد کرد.

در راستای تامین ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی از محل سهمیه ارزی وزارت بهداشت، از ابتدای سال تاکنون، حدود ۲.۵ میلیارد دلار به نرخ ارز ترجیحی برای تامین مواد اولیه و دارو و تجهیزات پزشکی بر مبنای تعیین اولویت توسط وزارتخانه یاده شده تامین ارز صورت گرفته است

شایان ذکر است علاوه بر مبلغ فوق به میزان ۱.۵ میلیارد دلار نیز به نرخ ارز ترجیحی برای تامین واردات واکسن کرونا و تجهیزات پزشکی تولید داخلی تامین ارز صورت پذیرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس