وزیر دادگستری با مقامات فلسطین دیدار کرد

امین حسین رحیمی وزیر دادگستری امروز (چهارشنبه) در حاشیه نهمین نشست دولت‌های عضو کنوانسیون مبارزه با فساد با مقاماتی از کشور فلسطین دیدار کرد.

به گزارش مشرق، وزیر دادگستری روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه در صدر هیاتی با هدف شرکت در نهمین مجمع دولت های عضو کنوانسیون مبارزه با فساد به شرم الشیخ مصر سفر کرد.

رحیمی روز دوشنبه با سخنرانی در این نشست، ضمن قدردانی از میزبانی دولت جمهوری مصر در برگزاری این اجلاس افزود: جمهوری اسلامی ایران همسویی خود را با بیانیه‌های گروه ۷۷ به علاوه چین و گروه آسیا - اقیانوسیه اعلام می‌کند.

وزیر دادگستری همچنین روز سه شنبه ۲۳ آذر ماه،  در حاشیه نهمین نشست دولت‌های عضو کنوانسیون مبارزه با فساد با رئیس دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد دیدار و ضمن تاکید بر اتحاد کشورها برای مبارزه با فساد، از رئیس دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد خواست در زمینه استرداد دارایی‌های ناشی از فساد به ایران نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

همچنین رحیمی در حاشیه نهمین نشست دولت‌های عضو کنوانسیون مبارزه با رئیس سازمان بازرسی و دیوان محاسبات امارات متحده عربی که نماینده این کشور در این اجلاس است، دیدار و گفت‌ وگو کرد.

وزیر دادگستری ضمن تاکید بر لزوم برخورد با مخلان اقتصادی چه در کشورها و چه بیرون از آن پرونده‌های مشخصی را که نیاز به استرداد مجرمان و استرداد دارایی‌های ناشی از فساد داشت، با همتای اماراتی مطرح و تقاضای همکاری برای تسهیل رسیدگی به این پرونده‌ها کرد.

امروز (چهارشنبه) نیز  وزیر دادگستری دیدارهای جداگانه‌ای با دادستان کل کشور ارمنستان و رئیس سازمان بازرسی عراق داشت.

کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد با ۱۸۶ کشور عضو، جامع ترین سند در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در سطح بین المللی است.

سال ۱۳۹۸ هشتمین کنفرانس دوسالانه دولت‌های عضو کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد در ابوظبی برگزار شده بود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس