کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۶۷۱۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۶۷۱ هزار و ۱۴۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار و ۱۲۷ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۷۰ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳۷۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۳۸۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۴۳ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۶۷۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۸ هزار و ۷۸۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۰ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۴۵۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۱۷ هزار و ۹۵۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۷ هزار و ۳۵۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۸۶۰ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۵ هزار و ۶۳۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳ هزار و ۳۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۶۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۶ هزار و ۶۴۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۵۱۵، ۱۰ میلیون و ۱۶ هزار و ۸۹۶، ۹ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۷۹، ۸ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۶۹۲ و ۶ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۹۱۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۸۱۳ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۴۵۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۰ میلیون و ۳ هزار و ۶۷۴، ۳۴ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۷۶۸ و ۲۱ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس