تلفات گردباد شدید در «کنتاکی»

بر اساس اعلام فرماندار «کنتاکی» در آمریکا، تعداد کشته شدگان گردباد و طوفان سهمگین در این ایالت به ۸۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «اندی بشیر» فرماندار «کنتاکی» در آمریکا امروز یکشنبه اعلام کرد که تعداد جانباختگان وقوع گردباد و طوفان سهمگین در این ایالت به ۸۰ نفر افزایش یافته است.

این در حالیست که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز پیشتر اعلام کرد که در پی وقوع گردباد شدید در ایالت کنتاکی، برای این ایالت اعلامیه منطقه فاجعه دیده امضاء کرده است.

بایدن با بیان اینکه گردبادهای رخ داده در کنتاکی یکی از بزرگ‌ترین گردبادهای تاریخ آمریکا بوده است، اعلامیه منطقه فاجعه دیده را به منظور ارائه بودجه ویژه به ایالت کنتاکی امضاء کرد.

اندی بشیر فرماندار کنتاکی نیز در روزهای گذشته گفته بود که احتمال افزایش قربانیان به بیش از ۱۰۰ تن نیز وجود دارد.

وقوع دست کم ۴ گردباد شدید در این ایالت باعث ویرانی شدیدی شده است. فقط یک گردباد شدید به تنهایی در حدود ۳۲۰ کیلومتر مسافت بر روی زمین را پیموده و همه چیز را بر سر راهش ویران کرده است.

وقوع گردباد سهمگین در ایالت های «آرکانسا» و «ایلینوی» نیز موجب کشته و زخمی شدن دست کم ۷ تن و محبوس شدن ده ها تن در زیر آوار ناشی از تخریب ساختمان و انبار توسط گردباد شده است.

همچنین هشدار طوفان زمستانی برای ایالت های شمالی غرب میانه و ایالت های اطراف دریاچه های بزرگ در این کشور، صادر شده است که طی آن برف سنگینی در ایالت های «کلرادو»، «وایومینگ»، «داکوتای جنوبی»، «نبراسکا»، «آیووا»، «مینه سوتا» و «ویسکانسین» خواهد بارید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس