تکمیل برق رسانی به روستاهای لرستان تا پایان امسال

وزیر نیرو از تکمیل برق رسانی به روستاهای استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش مشرق، علی اکبر محرابیان عصر جمعه در جلسه شورای اداری استان با اشاره به وضعیت پروژه‌های حوزه برق در استان لرستان، گفت: نیروگاه برقابی رودبار با ظرفیت ۴۵۰ مگاوات، نیروگاه «خرم» با دو واحد گازی و نیروگاه دورود با ظرفیت ۷۵ مگاوات در دست احداث هستند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته برای پیک تابستان ۱۴۰۱ بخش بخار نیروگاه خرم آباد متصل خواهد شد و مجموع تولید استان از هزار مگاوات عبور می‌کند.

وزیر نیرو عنوان کرد: مجموع مصرف استان در پیک ۹۲۰ مگاوات است و با بهره برداری از این واحد تولید و مصرف استان به یک تراز نسبتاً قابل قبولی خواهد رسید.

محرابیان به پروژه‌های پست و انتقال هم اشاره کرد و یادآور شد: ۱۳ پروژه با سرمایه گذاری ۱,۴۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نیرو در این حوزه در دست احداث است که ۵۰ درصد آنها در سال ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به تکمیل پروژه‌های این حوزه در ۱۴۰۲، افزود: با تکمیل این طرح‌ها لرستان در ظرفیت انتقال و پست به وضعیت قابل قبولی می‌رسد.

وزیر نیرو به برق رسانی روستایی اشاره کرد و گفت: ۲۱ روستای استان برق رسانی نشده که کار برق رسانی به این روستاها تا پایان سال به اتمام می‌رسد و دیگر روستای بالای ۵ خانوار بدون برق نخواهیم داشت به جز دو سه روستا که مشکلات خاصی دارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس