کد خبر 1310985
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
سهم ناوگان اتوبوسرانی در آلودگی هوای تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه سهم ناوگان اتوبوسرانی در آلودگی هوای تهران کمتر از ۲ درصد است، گفت: نیمی از ناوگان اتوبوسرانی تهران گازسوز است.

به گزارش مشرق، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره آلودگی ناشی از اتوبوس‌های تهران اظهارداشت: ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در حال حاضر از کمبود اتوبوس و عدم تأمین اتوبوس‌های مورد نیاز برای خدمات‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان در رنج است.

وی افزود: تا سال ۸۹، دولت از طریق وزارت کشور، نسبت به تحویل اتوبوس به تهران و سایر شهرها و کلان‌شهرهای کشور بر اساس سهم تعیین شده، اقدام می‌کرد اما از سال ۸۹ تا امروز، دولت سهمیه‌ای به تهران تحویل نداده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ سال از حمایت دولت برای تأمین ناوگان مورد نیاز تهران محروم بوده‌ایم، اظهار کرد: البته اخیراً و برای اولین بار، توانستیم از ظرفیت‌های محدودی که برای تأمین ناوگان در بودجه دولت در قالب اوراق مشارکت پیش‌بینی شده بود، استفاده کنیم که البته رقم آن با توجه به میزان بالای کمبود اتوبوس، بسیار ناچیز است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه دولت، کمک‌های خود به ناوگان حمل و نقل عمومی را با حمایت‌های حداقلی شروع کرده که امیدواریم این کمک‌ها روز به روز بیشتر شده و شاهد توجه ویژه دولت به این مقوله باشیم، خاطرنشان کرد: امسال، انعقاد قرارداد خرید ۱۷۵ دستگاه اتوبوس را داشتیم که ۱۱۰ دستگاه آن ماه گذشته وارد ناوگان شد و ۶۵ دستگاه باقی‌مانده نیز به زودی وارد ناوگان می‌شود، ضمن اینکه تکلیف داریم تا حداقل یک قرارداد دیگر به منظور خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس نیز منعقد کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس