کد خبر 1310676
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
۵ نیروی حافظ صلح سازمان ملل در مالی کشته شد

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در مالی چهارشنبه شب اعلام کردند، در انفجار یک بسته انفجاری در مسیر کاروان حامل صلحبانان در مرکز این کشور ۵ صلحبان کشته شدند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد بدون اشاره به محل وقوع این انفجار تروریستی تنها اعلام کردند که سه تن دیگر نیز در این انفجار انفجاری زخمی شدند.

روز جمعه گذشته نیز کاروان حامل صلحبانان در مسیر شهر کیدال به جاو واقع در شمال مالی، هدف حمله عناصر مسلح ناشناس قرار گرفت و به دنبال آن یک تن کشته و سه تن دیگر زخمی شده بود.

۱۳ هزار و ۲۸۹ سرباز و ۱۹۲۰ افسر پلیس در قالب نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد خدمت می‌کنند که در ۲۵ آوریل ۲۰۱۳ و پس از بحران امنیتی در مالی ایجاد شده است.

از زمان حضور نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در مالی در سال ۲۰۱۳ تاکنون ۲۵۰ تن از آنها در حملات و انفجارها کشته شدند.

جمهوری مالی در غرب آفریقا چندین تلاش را برای کودتا تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۲، ارتش «احمد تومانی توره» را سرنگون و یک کمیته نظامی به رهبری «احمد سانوگو» انحلال دولت او را اعلام کرد. پس از چند سال در ادامه تنش‌های سیاسی در سال ۲۰۲۰، ارتش مالی رئیس جمهوری «ابراهیم بوباکار کیتا» را برکنار کرد اما تحریم‌های بین المللی مانع از قدرت گرفتن ارتش شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس