بررسی بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی در کمیسیون اجتماعی مجلس

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: عدم اجرای بودجه قانون درباره پرداخت بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط و صندوق‌های بازنشستگی در کمیسیون اجتماعی بررسی شد.

به گزارش مشرق، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه موضوع عدم اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ در مورد پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی با حضور نمایندگان این صندوق‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مصوب شده بود تا دولت بدهی خود به صندوق‌های بازنشستگی را از طریق تهاتر و با واگذاری شرکت‌های دولتی به این صندوق‌ها تسویه کند که این بخش از قانون بودجه تاکنون اجرا نشده است البته اخیراً صحبت‌هایی به گوش رسیده که اقدامات اولیه  برای این منظور در حال  انجام است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در نامه‌ای خطاب به هیأت دولت عنوان کرده که دولت باید این شرکت‌ها را بفروشد و پول حاصله را به صندوق‌های بازنشستگی واریز کند که البته منظور ما اینگونه است که می‌تواند این شرکت‌ها مستقیماً به عنوان بدهی به صندوق‌های بازنشستگی واگذار شد.

بابایی خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد تا برای این منظور طرح استفساریه دو فوریتی تهیه و تدوین و برای تصویب به صحن مجلس ارائه شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس