رئیسی نمایه

رئیس جمهور تاکید کرد: با وجود رسالت سنگینی که بر عهده مدیران است باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی اداری ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد نظام اداری کشور گفت: عموم مردم این نگاه را دارند که وضعیت نظام اداری ما وضعیتی در تراز جمهوری اسلامی نیست و نوعی نارضایتی در همه سطوح وجود دارد.

دکتر رئیسی با تاکید بر رسالت سنگینی که بر عهده مدیران کشور است، بیان داشت: با این وجود باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه سازمان اداری و استخدامی باید نگاه بخشی را به نگاه ملی تبدیل کند، اظهار داشت: در منشور نظام اداری دولت نکات خوبی مد نظر قرار گرفته است و باید این نکات محقق شود. سیاست‌های مصوب نظام اداری پیش روی ماست و باید به آن عمل کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه عدالت اداری باید مد نظر قرار گیرد، افزود: چیزی که مردم را رنج می‌دهد بی عدالتی اداری است و ما باید بی‌عدالتی اداری را به عدالت اداری تبدیل کنیم. این حجم از نیروی انسانی برای دولت تبدیل به مساله شده است.

رئیسی تصریح کرد: جذب و بکارگیری نیروی انسانی در ادارات باید بر مبنای عدالت، نیازسنجی درست و کارآمدی مؤثر انجام شود و چند گانگی در پرداخت‌ها که همگی از خزانه دولت و بیت‌المال صورت می‌گیرد از بین برود.

دکتر رئیسی با اشاره به هوشمندسازی دستگاه‌ها، بیان داشت: هوشمندسازی یک ضرورت است لذا همه دستگاه‌ها باید مکلف شوند تا سامانه جامع تجارت نیز فعال شود.

 رئیسی با بیان اینکه ما زمان کمی برای اصلاح امور داریم، تاکید کرد: بسیاری از مشکلات در کشور در گرو اصلاح نظام اداری است لذا ما باید نظام ناهماهنگ پرداخت را به نظام هماهنگ پرداخت تبدیل کنیم، نمی‌توانیم شاهد بی‌عدالتی در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید ساختار، پرداخت و نظامات کنترلی واقعی داشته باشیم، بیان داشت: رسالت دولت سیزدهم اصلاح ساختار اداری کشور است و همه فرهیختگان باید در این بخش به دولت کمک کنند و این موضوع نباید به آرزویی برای فرزندان ما تبدیل شود.

رئیسی بر لزوم چابک‌سازی و کوچک‌سازی نظام اداری با نظارت سازمان اداری و استخدامی، تاکید کرد و گفت: ادغام‌ها و کوچک‌سازی‌ها باید در نیرو، امکانات و هم در هزینه‌ها باشد.

رئیس جمهور با اشاره به مصوبه امروز شورای عالی اداری مبنی بر تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری، بیان داشت: هرچند بعد از ادغام وزارتخانه‌های جهاد سازندگی و کشاورزی در یکدیگر حرکت جهادی تعطیل نشد و از خروش نیفتاد و با همت جوانان مومن، حزب‌اللهی و انقلابی جنبش‌های جهادی در همه عرصه‌ها همچنان فعال است اما احساس بی‌پشتوانگی و کم‌حمایتی می‌کنند و ما امروز باید جریان جهاد سازندگی را به عنوان هدایت، نظارت و حمایت بار دیگر احیاء کنیم که این مسئولیت را دولت باید بر عهده گیرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  1 0
  باید هر چه سریع تر نظامِ برابر پرداخت برای همه کارکنان دولت و بخش خصوصی بر قرار شود. تا کسی حتی یک ریال هم از دیگری بیشتر نگیرد.
 • IR ۰۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  ما در یک اداره کوچک هم نظام هماهنگ حقوق و مزایا نداریم اونوقت چطوری می خواهید در کل کشور نظام هماهنگ بر قرار کنید.
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  آقای رییسی بهتر است به نحوه پرداخت حقوق شرکت های خصولتی دقت شود یکی از بستگان نزدیک من در یکی از شرکت های بیمه خصولتی کارمند است با وجود مدرک لیسانس و کتر از من چیزی بیش از دو برابر من کارمند جهاد کشاورزی حکم حقوق دارد .سایر مزایا را خبر ندارم ولی مثل ریگ پول خرج می کند
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  پیشنهاد این حقیر به عنوان دانشجوی دکترای مدیریت در بحث حقوقها : 1. الف) افزایش پلکانی بصورت بر اساس میانگین مجموع دریافتی کارمندان در یک سال اخیر باشد نه صرفا حکم حقوق! و دامنه اعمال پلکان هم کوچکتر در نظر گرفته شود مثلا فردی حکمش 5 میلیون است اما دریافتی اش 15 میلیون، پس اعمال افزایش حقوق برای او باید بر اساس 15 میلیون باشد نه 5 میلیون! و از طرفی دامنه پلکانی یک میلون و چند میلیون نباشد و به ازای مثلا هر 200 هزارتومان یک درصد پلکانی اعمال شود به این صورت که فردی که 5 میلیون میگرد مثلا 40 درصد و فردی که 5.200 می‌گیرد 39 درصد و فردی که 5.400 می‌گیرد 38 درصد و به همین روند اعمال شود! نه اینکه یک سره بگوییم فردی که 5 میلیون می‌گیرد 40 درصد و فردی که 6 میلیون میگرد 35 درصد! ب) همچنین کاهش دریافتی کارکنانی که بیش از 30 میلیون تومان دریافتی داشته اند! یعنی اگر کسی در سال جاری میانگین دریافتی بدون کسورات 35 میلیون است برای سال بعد 10 درصد از حقوقش کم شود! تا عدالت اجرا و کسری بودجه جبران شود! 2. اصلاح کامل نظام هماهنگ حقوق و یکسان سازی بین ادارات مختلف و بازنگری در سختی و مزایا و امتیازات مشاغل و حذف هر گونه پرداختی بابت اضافه کار سوری و پاداش و رفاهی و قراردادن سقف مشخص برای اضافه کاری و کارانه و بهره وری! و جرم تلقی کردن پرداخت های خارج از حدود قانون برای مدیر اداره! با این کار عدالت اجرا و فساد کاهش و کسری بودجه نیز بهبود پیدا می‌کند و تورم نیز کمتر می‌شود!
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  چی بگم
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  1 0
  بیشترین بی عدالتی در پرداخت حقوقها از ناحیه شرکتها دولتی و نیمه دولتی موسوم به خصولتی بخصوص شرکتهای وابسته به وزارتخانه های نفت و صمت و زیرمجمعه های این دو وزارتخانه وجود دارد.
 • IR ۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  با حذف سریع حقوق های نجومی، تعدیل پست های بی فایده مدیریت در ادارات و شرکت های دولتی نظیر همین خودروسازها و برخورد خورد کننده با مفاسد اقتصادی بسرعت می توان تورم را جمع کرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس