ایران 2 پیش نویس درباره تحریمها و موضوعات هسته‌ای به طرف اروپایی ارائه کرد

یک دیپلمات اروپایی حاضر در وین تایید کرد که طرف ایرانی در مذاکرات لغو تحریمها، دو پیش نویس درباره تحریمها و موضوعات هسته‌ای به طرف اروپایی ارائه کرده است.

به گزارش مشرق، یک دیپلمات اروپایی حاضر در مذاکرات وین تایید کرد که هیات مذاکره کننده ایران دو سند در زمینه لغو تحریمها و تعهدات هسته ای به طرف اروپایی ارائه کرده است.

براساس گزارش رویترز، این دیپلمات اروپایی گفته، ایران به مذاکره کنندگان اروپایی پیش نویسهایی درباره لغو تحریمها و همچنین مسائل هسته‌ای ارائه کرده است.

 دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران از روز دوشنبه هشتم آذر ماه در شهر وین در حال برگزاری است.

منابع ایرانی امروز پنج شنبه اعلام کردند که هیأت جمهوری اسلامی ایران در وین شب گذشته ۲ سند شامل لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای را در اختیار طرف مقابل قرار داد.

هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

صبح چهارشنبه دهم آذر ماه در کارگروه هسته‌ای طرفین مواضع و دیدگاه‌های خود را در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها ارائه کردند.

علی باقری رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی همچنین دیروز با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد. وی همچنین با رؤسای سه هیأت اروپایی حاضر در مذاکرات به همراه مورا دیدار و در خصوص نقشه راه گفت‌وگوها و نتایج به دست آمده در روزهای گذشته بحث و تبادل نظر کرد.

گفتنی است جلسات هیأت ایرانی و طرف‌های مقابل با تمرکز ویژه بر رفع تحریم‌ها، در سطح کارشناسی نیز ادامه یافت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس