ادعای تازه ارمنستان؛ باکو موبایل‌ها و اینترنت منطقه را مختل می‌کند - کراپ‌شده

یک مقام ارمنستانی مدعی شد که جمهوری آذربایجان به طور عمدی ارتباط تلفن همراه و اینترنت را در قره باغ کوهستانی مختل می‌کند.

به گزارش مشرق، یک مقام ارمنستانی چهارشنبه مدعی شد که جمهوری آذربایجان به طور عمدی ارتباط تلفن همراه واینترنت را در قره باغ کوهستانی مختل می‌کند.

به نوشته وبگاه «رادیو ارمنستان» به دنبال قطع اخلال در تلفن‌های همراه و اینترنت در منطقه از سوی باکو،    از ۹ نوامبر ۲۰۲۱ و پس از سفر رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به شهر اشغالی شوشا، این مشکل مجدداً به وجود آمده و نزدیک به یک ماه است که وسایل ارتباطی در قره باغ با اختلالات جدی مواجه هستند. این مشکل در مناطق واقع در مجاورت خط تماس به با جمهوری آذربایجان حادتر است و  در برخی از مناطق هیچ ارتباطی برقرار نیست.  

یک از مقام‌های قضایی ارمنستان گفت: «تردیدی وجود ندارد که دسترسی به ارتباطات سیار و اینترنت در قلمرو قره باغ عمداً با تأثیرگذاری بر فرکانس‌ها و ابزارهای فنی مورد استفاده شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات در حوزه مخابرات مسدود شده است.»

بنابرادعای این مقام ارمنستانی، جمهوری آذربایجان از هر روشی برای نقض حقوق بشر مردم قره باغ و ایجاد مزاحمت استفاده می کند.

این مقام بخش قضایی ارمنستان توجه نهادهای مربوطه و نیروهای حافظ صلح روسیه را به این موضوع جلب کرد که نه تنها برای حفظ حقوق بشر مهم است، بلکه با ماهیت بشردوستانه تفاوت آشکاری دارد.

 در ادامه فعل  انفعال بین باکو و ایروان، منابع خبری ارمنستان  از برگزاری رزمایش نیروهای مسلح این کشورهمزمان با برگزاری تمرین نظامی ارتش جمهوری آذربایجان خبر دادند.وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد  که این  رزمایش تاکتیکی با هدف سازماندهی ضد حمله و اصابت به اهداف متخاصم متعارف روز دوشنبه با حضور واحدهای نظامی نیروهای مسلح ارمنستان برگزار شد.

وزارت دفاع ارمنستان بدون اشاره به جزئیات بیشتر از این رزمایش و حتی مکان برگزاری آن، اعلام کرد که در این رزمایش توانایی‌های نظامی و مهارت های فردی پرسنل نظامی مورد ارزیابی قرار گرفت.

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز روز دوشنبه از برگزاری یک رزمایش تاکتیکی با هداف افزایش سطح پرسنل نظامی خود خبر داد. وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که رزمایش تاکتیکی با شلیک‌های یگان های نارنجک انداز و توپخانه ارتش  جمهوری آذربایجان برگزار شد.

جنگ سال گذشته بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در  نهم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آبان ۱۳۹۹) با توافق آتش‌بس به امضای«نیکل پاشینیان»، نخست وزیر ارمنستان، «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  پایان یافت و و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش آفرینی کرد. این دو کشور در روزهای اخیر نیز مجددا با هم درگیر شدند که این غائله نیز با میانجیگری روسیه خاتمه یافت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • مجتبی از زنجان IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  2 10
  بازم میگم۲۱۰کشور در جهان قومیت دارند کشورها باید برای تک قومی شدن تلاش کنند و گرنه تجزیه میشن مثال هند۵۰هزار قوم داره تجزیه میشه
  • IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
   4 0
   قومیتها اگرحقوق برابرنداشته باشندتنهاراه احقاق حقوقشان استقلال وآزادی است
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 2
   پس از تک قومی شدن کشورها، استعمار شروع به طایفه سازی درون همان تک قو‌م تولید میکند. در لیبی طایفه ها درگیر جنگ هستند. الان عربستان امارات و قطر هرسه عرب هستند پس کجاست اتحاد؟ در همین ایران بین یک قوم طایفه های مختلفی باهم درگیر میشوند.__ تجزیه خاورمیانه پایان کار نیست بلکه تازه شروع جنگهای هزاران ساله است. مثلا شهرهایی هستند که چندین قوم درآن زندگی‌میکنند آنها را میخواهی چه کنی؟ خیابانها را جدا کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر تجزیه خوب بود اروپا فکر اتحادیه اروپا نبود،،،،، ترکیه که در خاورمیانه از تک قومی‌دم میزند پس چرا در اروپا تلاش میکند به اتحادیه اروپا بپیوندد؟؟
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 3
   در لیبی پس از قزافی حالا طایفه ها بجان هم افتاده اند تایفه های یک نژاد،،،،،، میبینی چه منطق احمقانه و مشکوکی داری؟؟ کاش حقوق بگیر صعودی،،،،،،بعد از تجزیه خاورمیانه میای میگی نه این بد بود باید کشورها بر مبنای دین تشکیل شود خخخخخخ شما ماموران تشکیل جنگ های هزاران ساله در خاورمیانه هستید.
  • مجتبی از زنجان IR ۱۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   1 6
   شما چرا اینجوری هستید پس چرا نسل کشی قومی در تاریخ رخ داده همه کشورهای دنیا دوست دارند تک نژادی باشند
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 1
   نادان نباش در لیبی همه از یک‌نژاد ولی جنگ های طیفه ای و‌قبیله ای چندین ساله هست. در ضمن نسل کشی بین ارمنستان و آذربایجان هم که اتفاق افتاد این دو قوم جدا بودند و تک‌نژادی بودند. انفاقا آذری های ایران که پا روی نژادپرستی گذاشته بودند در ایران در پناه امن برادران دیگر بودند.
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   3 0
   حتی یک‌کشور تک‌نژادی هم در جهان وجود ندارد. (خود تشکیل تک‌نژادی باعث نسل کشی است)
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 0
   اتفاقا نسل کشی ها بین دو کشور تک نژادی اتفاق افتاده است پس تک نژادی بودن خودش باعث نسل کشی است.
  • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 0
   حتی چین هم‌ تک نژادی نیست.
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   2 1
   راست میگه اکثر نسل کشی ها بین دو عدد کشور که هرکدامشان تک نژادی بودند اتفاق افتاده است. خود تفکر کثیف نژاد باعث نسل کشی میشود.
  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
   1 2
   شما چرا اینجوری هستید ۹۰درصد نسل کشی ها بین دو کشوری که خودشان تک‌نژادی بودند اتفاق افتاده. این تفکر نژادی و تک نژادی خودش باعث نسل کشی است. یعنی انقدر سخته بفهمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  6 0
  ارمنستان موذی و دو رو
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 3
  ترکیه که در خاورمیانه از تک قومی‌دم میزند پس چرا در اروپا تلاش میکند به اتحادیه اروپا از نژادهای مختلف هستند بپیوندد؟؟// ترکیه تلاش نمیکند ترکیه التماس میکند سینه خیز میرود اسراییل را به رسمیت میشناسد داعش درست میکند گریه زاری میکند قوانین اسلامی در ترکیه را ابطال میکند در تمام شهرهای ترکیه عرق خوری عرق فروشی زنا و قمار آزاد آزاده ...هزارتا چیزشون را همین حزب سر کار از بین برد تا شکل اروپایی ها شوند بلکه اروپایی ها آتش سیگارشون را روی سر رحب بتکانند هنوز باید پشت در باسیتد این بدبخت و برای ملت مسلمان ترکیه ذلت بیاورد. . بزودی ملت مسلمان ترکیه او را دور خواهند انداخت .
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 2
  ترکیه که در خاورمیانه از تک قومی‌دم میزند پس چرا در اروپا تلاش میکند به اتحادیه اروپا بپیوندد؟؟// ترکیه تلاش نمیکند ترکیه التماس میکند؟؟؟؟
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 6
  آذری ها از قوم ماد هستند و کوروش نوهٔ دختری شاه ماد است _____ایران یک بندر در دریای مدیترانه را در سوریه برای ۱۰۰ سال گرفت. آری ای برادران آریایی قوم ماد( آذری ها ) سرهایتان را بالا بگیرید و به جد تاجدار خودتان کوروش بگویید باز هم ایران بعد از ۲۵۰۰سال دوباره به مدیترانه رسید.
 • IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  0 8
  (آذری ها آریایی و از قوم ماد هستند)آریایی یعنی شکسپیر گوته حافظ آمریکا المان شوروی روسیه امپراطوری ماد هوخشتره امپراطوری فارس کوروش امپراطوری روم جولیوس‌سزار امپراطوری شارلمانی فرانسه ناپلئون بناپارت ادیسون مخترع برق مخترع هواپیما تلفن راه آهن کشتی‌ و اولین سفربه ماه دومین‌سفر به ماه ناسا تلسکوپ هابل ماهواره اینترنت کامپیوتر موبایل تلوزیون هالیوود سینما تثاتر یونان فلسفه‌ فیثاغورس .........
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  0 9
  سد های ترکیه فرات را خشک میکند و فرات اصلی ترین قسمت تاریخ وقایع کربلاست. جلوی سدهای ترکیه را بگیرید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس