خاندوزی: تمرکز زدایی از بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دارد

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه از برنامه دولت برای بستن بودجه بدون کسری حمایت می‌کنیم، گفت: افزایش اسمی حقوق‌ها بدترین شکل حمایت از اقشار حقوق‌بیگر ضعیف جامعه است.

به گزارش مشرق، جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان برمامه بودجه مبنی بر اینکه بودجه ۱۴۰۱ بدون کسری بسته شده است، گفت: ما از رویکرد دولت برای بودجه بدون کسری حمایت می‌کنیم.

وی افزود: اگر دولت از بانک مرکزی استقراض نکند و یک بودجه بدون کسری را ببندد از هر افزایش حقوقی به مراتب‌ ارزشمندتر و بهتر است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه، و محاسبات مجلس اظهار داشت: تا به حال حقوق اسمی اضافه می‌شد و ما در کنار این افزایش اسمی حقوق تورم شدیدی را داشتیم این وضعیت باعث می‌شد تا قدرت خرید مردم تحلیل برود و این بدترین شکل حمایت از حقوق‌بگیران و اقشار محروم و ضعیف جامعه بود.

قادری با اشاره به مسائل مطرح شده در رابطه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تخصیص کالاهای اساسی خاطرنشان کرد: دولت برای این کار با منع قانونی مواجه نیست و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی افزود: اینکه دولت تا پایان سال جاری اقدام به حذف ارز ترجیحی می‌کند به تصمیم دولت بستگی دارد و همانطور که گفتم از نظر قانونی اجازه کار را دارد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه، و محاسبات مجلس اظهار داشت: در قانون بودجه ۸ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده بود که در ماه‌های نخست امسال هزینه شده و دولت تاکنون ۲ میلیارد دلار مازاد بر این میزان برای تأمین کالاهای اساسی صرف کرده است که البته می‌تواند با اخذ مجوز از مجلس یا شورای اقتصادی سران سه قوه مشکل قانونی آن را حل کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس