ناسا به چه دلیل برنامه پیاده‌روی فضانوردان را لغو کرد؟

ناسا از به تعویق افتادن پیاده‌روی فضایی دو فضانورد مستقر در ایستگاه بین‌المللی خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از گاردین، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) روز سه‌شنبه با انتشار پیامی توییتری اعلام کرد، به دلیل دریافت اطلاعاتی مبنی بر وجود خطر زباله‌های فضایی سرگردان، راهپیمایی فضایی دو فضانورد مستقر در ایستگاه بین‌المللی را به تعویق انداخته است.

توماس مارشبرن و کایلا بارون، فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار بود اواخر روز سه‌شنبه در یک پیاده‌روی فضایی شش و نیم ساعته به بیرون از آزمایشگاه فضایی بروند تا آنتن معیوب ارتباط رادیویی را جایگزین کنند.

بیشتر بخوانید

ناسا سفر به ماه را به تعویق انداخت

در حالی که ناسا منشاء یا ماهیت زباله‌هایی را که باعث این تاخیر شده است مشخص نکرده، این نگرانی در مورد زباله‌های فضایی تنها یک روز پس از آن رخ می‌دهد که مقامات ناسا فاش کردند که ابر زباله ایجاد شده توسط آزمایش اخیر روسیه، خطر برای فضانوردان را در طول راهپیمایی فضایی افزایش داده است.

به دلیل نبود فرصت برای ارزیابی درست خطری که می‌تواند برای فضانوردان ایجادشود، تیم‌ها تصمیم گرفتند تا راهپیمایی فضایی را تا زمانی که اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گیرد به تعویق بیاندازند.

این پیاده‌روی فضایی قرار بود اولین پیاده‌روی کایلا بارون و پنجمین پیاده‌روی توماس مارشبرن باشد؛ این دو فضانورد حدود سه هفته پیش برای اقامت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین‌المللی با موشک دراگون به این ایستگاه سفر کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس