سازمان جهانی بهداشت: میزان سرایت اومیکرون هنوز مشخص نیست

سازمان جهانی بهداشت امشب اعلام کرد که هنوز مشخص نیست سویه جدید ویروس کرونا در مقایسه با دیگر سویه ها مسری تر بوده یا باعث بیماری شدیدتری ‌شود.

به گزارش مشرق، خبرگزاری رویترز به نقل از بیانیه مذکور نوشت: داده‌های اولیه نشان می‌دهد که میزان بستری شدن در بیمارستان های آفریقای جنوبی رو به افزایش است، اما این ممکن است به دلیل افزایش تعداد کلی افراد مبتلا باشد، نه به دلیل عفونت منحصر به سویه اومیکرون.

با این حال، در بیانیه آژانس بار دیگر تاکید شده که شواهد اولیه حاکی از آن است که شاید خطر ابتلا بهبودیافتگان سویه های دیگر کرونا به این سویه بیشتر باشد.

بازوی بهداشتی سازمان ملل گفت که با کارشناسان فنی همکاری می کند تا از تأثیر بالقوه این سویه را بر اقدام های فعلی علیه بیماری کووید ۱۹ از جمله واکسن ها آگاه شود.

سازمان جهانی بهداشت افزود: در حال حاضر هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد علائم مرتبط با اومیکرون با سایر سویه ها تفاوت دارد. عفونت‌های اولیه گزارش‌شده در میان مطالعات دانشگاهی بوده و بیماری در افراد جوان‌تری خفیف‌تر است. اما درک میزان شدت سویه اومیکرون از چندین روز تا چندین هفته طول می‌کشد.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از این بیانیه نوشت: محدودیت‌های مسافرتی ممکن است اندکی در کاهش شیوع ویروس کرونا نقش داشته باشد، اما فشار زیادی بر زندگی و معیشت مردم وارد می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت از دولت ها خواست تا "در صورت اعمال محدودیت ها، این تدابیر مبنای علمی داشته باشند."

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس