موافقت کمیسیون آموزش مجلس با صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با صلاحیت «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش موافقت کرد.

به گزارش مشرق، رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات را درباره برنامه و صلاحیت «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را قرائت کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش بزرگترین و حساس ترین وزارتخانه است. مدیریت نظام تعلیم و تربیت و مدیریت یک میلیون فرهنگی امری حساس است.

بیشتر بخوانید:

«یوسف نوری» در یک قدمی وزارت آموزش و پرورش؟!

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه نیاز امروز جامعه عملیاتی شدن سند تحول آموزش و پرورش است، اظهار داشت: مدیریت آموزش و پرورش باید لزوم تحول در این وزارتخانه را درک کرده و در راستای ارتقای وزارتخانه اقدام کند.

حاجی‌پور با اشاره به بررسی صلاحیت های وزیر پیشنهادی در کمیسیون آموزش و تحقیقات، گفت: استعلام مدارک تحصیلی وی شامل کاردانی علوم تربیتی، کارشناسی برنامه ریزی علوم تربیتی، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و دکترای مدیریت گردشگری کودک مورد تأیید وزارت علوم و نهادهای مختلف قرار گرفت.

وی افزود: همچنین بنیاد شهید ۵۵ ماه حضور وی در جبهه و ۵ درصد جانبازی وزیر پیشنهادی را تأیید کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، گفت: کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزش و پرورش، بازنگری در ساختار دانشگاه فرهنگیان، ارتقای معیشت معلمان، اجرای قانون رتبه بندی معلمان، ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش ظرف یک سال، اصلاح رویه های صندوق ذخیره فرهنگیان، تعامل با مجلس شورای اسلامی از برنامه های مهم وزیر پیشنهادی است.

حاجی‌پور تصریح کرد: برنامه های «یوسف نوری» از حیث صراحت، شفافیت و زمان بندی مطلوب اما از حیث سنجش پذیری و آینده نگری، متوسط بود.

وی اظهار داشت: ۶۱ درصد برنامه های وزیر با احکام بالادستی تطبیق داشت و ۳۳ درصد از برنامه های وی همسو با اسناد بالادستی بود. برنامه های وزیر هیچ گونه مغایرتی با اسناد بالادستی ندارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از جامعه معلمان است و سابقه فعالیت در مدارس دولتی، دانشگاه تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان را دارد و سابقه مدیر کلی وی در حوزه برنامه و بودجه آموزش و پرورش بسیار مهم است.

حاجی‌پور افزود: نوری به چالش های وزارتخانه آموزش و پرورش از جمله کمبود سرمایه انسانی و مشکلات معیشتی معلمان آشناست و ایده‌هایی در حوزه تحول در تعلیم و تربیت ارائه کرده است.

وی در پایان گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد و بررسی دقیق برنامه های وی کمیسیون با پیشنهاد تصدی وزیر پیشنهادی در وزارتخانه آموزش و پرورش موافق است.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس