معاون حزب‌الله: پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی مسئله زمان است

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که حزب‌الله برای تسلیح، تجهیز، آماده‌سازی، آموزش و بسیج نیروها ادامه می‌دهد تا به عنوان یک عامل بازدارنده برای هر نبردی که رژیم صهیونیستی ممکن است تحمیل کند، آماده باشد.

به گزارش مشرق، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر روز شنبه در مجمع عربی حمایت از اسرای فلسطینی پایان اشغالگری اسرائیل را مسئله زمان دانست و گفت که مشروعیت‎بخشی به رژیم صهیونیستی با وجود مقاومت ممکن نیست.

بیشتربخوانید:

موضع معاون نصرالله درباره کشورهای حاشیه خلیج فارس

وی افزود: «صدای اعتراضات به حزب الله در لبنان و منطقه به دلیل حضور در سنگر مقاومت در کنار فلسطین و آرمان فلسطینیان است. این اعتراضات بازتاب جهت‌گیری‌های آمریکا و سازشگران شکست خورده است و تأثیری روی ما نخواهد گذاشت. آنان در این مرحله به تدریج با اعلام مخالفت با سلاح حزب الله و درخواست کمک‌ها از آمریکا و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، پیشنهادت خود را برای انتخابات ارائه می‌دهند. در هر صورت انتخابات مواضع و اندازه طبیعی آنان را نشان خواهد داد».

وی درباره کسانی که دفاع از فلسطین را وظیفه خود نمی‌دانند، گفت: «همگان بدانند که فلسطین مرکز و محور منطقه است و اگر آباد و آرام و آزاد شود، منطقه آزاد خواهد شد و اگر تحت اشغالگری باقی بماند، تمام منطقه در معرض خطرات موجودیت اسرائیل قرار می‌گیرد».

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: «حمایت از مقاومت فلسطین یک وظیفه اسلامی و عربی برای هر آزاده در جهان است و نتایج آن نه تنها در فلسطین اشغالی و قدس بلکه در تمام این منطقه منعکس می‌شود. وقتی در کنار مقاومت فلسطین قرار داریم به این معناست که از استقلال کشورهای خود دفاع می‌کنیم».

معاون سید حسن نصرالله تأکید کرد که مقاومت راه‌حل آزادی فلسطین و اسرا به ویژه با وجود توطئه بین‌المللی در کنار رژیم صهیونیستی است. بدون مقاومت و فداکاری مردم مبارز فلسطین، گسترش دامنه اشغال متوقف نمی‌شد.

وی در ادامه خطاب به کشورهای سازشگر گفت: «عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که از سوی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت گرفت، ضعیف ترین سلاح و حقیرانه‌ترین مواضع کشورهای سازشگر است. این کشورها گمان می‌کنند که از طریق عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر، نظام‌های خود را تضمین کردند، اما آنها گناه بزرگی را مرتکب شده و به آرمان فلسطین خیانت کردند و آنچه را که انجام دادند، عقب‌نشینی کامل از آرمان فلسطین بود».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس