کد خبر 1302228
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۵

به گزارش مشرق، محسن مهدیان، فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود درباره «آبان» به روایت زنده رود... نوشت: 

آبان 1400

ده روز است کشاورزان اصفهان در بستر خشک زاینده رود تجمع اعتراضی برپا کردند. تجمعی نجیبانه که هر صبح با سرود ملی و نوای قرآن آغاز می شود. میداندار تجمعات، کشاورزان باسابقه و ریش سفید هستند. مطالبه ای برحق که انباشت یک دهه بی تدبیری و تغییرات جوی است. عده ای از اهالی اصفهان با در دست داشتن پلاکاردهایی، حق شرعی و قانونی کشاورزان را سر دست گرفتند و فریاد می کنند. برخی نیز پدران و مادران شهدا هستند که با عکس فرزند بر قاب سینه شان شکار عکاسان می شوند.  

ضدانقلاب تا امروز از این بلوغ اعتراضی طرفی نبسته است. از ابتدای آبان تلاش کردند با تروریست های هکری و بعد هم برگزاری دادگاه نمایشی از آبان 98 یک تاریخ تلخ و سیاه در ذهن مردم بسازند اما زنده رود آب پاکی را بر این خدعه هاست. 

این مردم همان مردم آبان 98 هستند. 

آبان 1398

دولت قیمت بنزین را به روش شوک آلود و ناگهانی افزایش داد. طبیعی بود که مردم از این تصمیم یک شبه، عصبانی شوند. اولین اعتراض برای وکیل آباد مشهد است. هزاران نفر در خیابان جمع شدند. مردم نگران و عصبانی از این تصمیم بودند. شعارها بعد از مدت کوتاهی تند و طعنه دار می شود. با این حال ناجا میان معترضین حضور دارد تا از این تجمع صیانت کند. 

اما رفتار ناجا در آبان 98 دقیقا از چه نقطه ای تغییر کرد؟ 

پاسخ ساده است. ناجا از نقطه ای وارد شد که اعتراض مردمی را تبدیل به صحنه خونریزی و ترور کردند.  اولین کشته آبان زمانی است که تروریست ها به قصد انفجار به انبار نفت سیرجان نزدیک شدند.  

حداقل 15 هزار میلیارد تومان حجم خسارت های مستقیم و غیرمستقیم در آن ایام است که تروریست ها به حق الناس و بیت المال وارد کردند. فقط فروشگاه رفاه اعلام کرد 700 میلیارد تومان خسارت دیده است. ناجا در دربند تهران 4 خمپاره انداز کشف کرد. 59 پمپ بنزین 256 بانک و 23پایگاه بسیج و بیش از 700 خودروی مردمی را آتش زدند.

از این آبان تا آن آبان...

حقیقت اعتراضات آبان 98 را باید با روایت آبان 1400 زنده رود خواند. اعتراض بنزینی آنروز نیز از جنس همین اعتراض امروز آب است؛ با این فرق که جنود مکار و غدار تروریستی، اعتراضات آبان 98 را به یک جنگ خیابانی تبدیل کرد و اجازه نداد صدای اعتراض مردم به تصمیم شوک آلود و نامدبرانه دولت شنیده شود. 

جوان ترها شاید یادشان نباشد اما این صحنه ها عجیب نیست. اوایل انقلاب عده ای علیه حجاب در این کشور راه پیمایی کردند و علیه اسلام شعار می دادند. کیهان آنروز نوشت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با مراقبت از این راه پیمایی اجازه نداد تا مخالفان متعرض معترضین شوند.

مردم حق دارند اعتراض کنند و مشروعیت این حق برآمده از هویت جمهوری اسلامی است. فرق اعتراض مردم و اغتشاش اوباش روشن است؛ هیچ کشوری سر امنیت مردمش شوخی و قمار نمی کند. اینجا که جنگ خیابانی بود و دهها شهید امنیت دادیم. اما گاردین و یواس ای تو دی و واشنگتن پست و رادیو ملی آمریکا و شخص رئیس ستاد مشترک نیروی مسلح آمریکا اعلام کردند تجمعات سال گذشته آمریکا کاملا مسالمت آمیز است و باز هم در یک هفته 10نفر آدم کشتند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 5
  • IR ۰۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
    2 5
    فرانسه تقریبا هر سال اعتراض و آشوبهایی از این دست داره ولی کسی رو نه تروریست اعلام میکنند نه کسی رو میکشند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس