اسرائیل

موسسه تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی تاکید کرد که جبهه داخلی این رژیم آمادگی مقابله با تهدیدها در شرایط اضطراری امنیتی از جمله جنگ با حزب الله را ندارد.

به گزارش مشرق، موسسه تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به مانور گسترده اخیر ارتش این رژیم در جبهه داخلی اعلام کرد که شکاف‌هایی در سطح آمادگی جبهه داخلی برای مقابله با شرایط اضطراری امنیتی وجود دارد.

«مئیر الران» افسر ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در یک مطالعه پژوهشی به بررسی مانور اخیر صهیونیست‌ها و شکاف‌های موجود در جبهه داخلی اسرائیل پرداخته و نوشت، نهاد اضطراری امنیتی در هفته اول نوامبر همراه با سایر مراکز اضطراری به منظور شبیه سازی یک جنگ همه جانبه و با هدف تقویت هماهنگی میان نهادهای مختلف اسرائیل مانوری ترتیب دادند.

وی افزود، این مانور به خودی خود بر چالش های عملکردی متمرکز بود؛ اما شکاف هایی در آمادگی برای رویارویی با اوضاع اضطراری امنیتی وجود دارد، از جمله اینکه غیرنظامیان در مانور مذکور حضور نداشتند و همچنین شکاف‌های زیادی در آماده سازی برای برای مقابله با تهدیدات و تخلیه گسترده غیرنظامیان در جنگ آینده از مناطق خطرناک مشاهده شد.

این افسر صهیونیست تاکید کرد، تاکنون هیچ پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده و بهبود این وضعیت همان چیزی است که برای حفاظت از جبهه غیر نظامی اسرائیل در برابر افزایش توانمندی‌های حزب الله لازم است. در هر جنگ احتمالی با حزب الله، مواضع غیرنظامی اسرائیل از جمله زیرساخت‌های حیاتی و کل شهرک نشینان اسرائیلی در معرض خطر قرار می گیرند.

در ادامه این گزارش آمده است، با اشاره به اینکه اسرائیل ابزار دفاعی کافی برای مقابله با تهدیدات را ندارد تلفات مورد انتظار در جنگ آینده بسیار شدید خواهد بود و توانایی اسرائیل را برای رسیدن به پیروزی بسیار کاهش می دهد. این همان چیزی است که در مه گذشته در جنگ با حماس مشخص شد.

الران گفت، اظهارات علنی و عمومی درباره پیشرفت آمادگی جبهه داخلی اسرائیل بدون انجام اقدامات عملی کافی نیست. همچنین سرمایه گذاری های لازم برای آماده سازی غیرنظامیان و همچنین زیرساخت های حیاتی اسرائیل برای ورود به جنگ آینده صورت نگرفته است. وضعیت نشان می دهد که همچنین آمادگی جبهه داخلی اسرائیل برای مقابله با بلایای طبیعی اصلاً مطلوب نیست.

پیش از این «اوری گوردین» فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل به هیچ وجه به دنبال جنگ با حزب الله نیست؛ اما اگر این اتفاق بیفتد روزانه ۲۰۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک خواهد شد.

فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: در زمان حاضر شکاف‌هایی در سطح ایمن‌سازی جبهه داخلی وجود دارد که موجب ایجاد نگرانی برای مؤسسه امنیتی اسرائیل و شاخه‌های وابسته به آن شده است و در سالهای طولانی آینده نیز شاهد خلأهای بیشتری در سطح استحکام‌سازی خواهیم بود و نقش ما کمک به اسرائیلی‌ها در برابر این شکاف‌هاست.

این ژنرال صهیونیست در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت، شهرهایی مانند تل‌آویو و اسدود در جنگ اخیر غزه با بیشترین تعداد موشک مورد هدف قرار گرفتند اما در صورت آغاز جنگ با حزب‌الله انتظار داریم روزانه حداقل ۵ برابر این تعداد موشک از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شود.

همچنین «دنی سیترینوبیک» افسر ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی اظهار داشت، موشک‌های دقیقی که در اختیار حزب الله است شکست بازدارندگی اسرائیل مقابل حزب الله را تثبیت می‌کند.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نیز در مقاله‌ای اعلام کرد: امروز اسرائیل توسط بیش از ۱۰۰ هزار موشک و راکت از جانب لبنان و ده‌ها هزار موشک و راکت از جانب غزه و شمار زیادی موشک در انواع مختلف از طرف کشورهای دیگر «ایران و عراق و یمن» تهدید می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس