توقف صدور گذرنامه در کابل/ ۶۰ نفر به اتهام فساد اداری بازداشت شدند

طالبان با اعلام توقف روند صدور گذرنامه در کابل گفت که ۶۰ نفر به دلیل فساد اداری و جعل پاسپورت‌های تقلبی را بازداشت کرده است.

به گزارش مشرق، «عالم گل حقانی» رئیس اداره گذرنامه طالبان اعلام کرد که به دلیل مشکلات فنی در دستگاه‌های بیومتریک، روند توزیع گذرنامه در حال حاضر در کابل متوقف شده است.

وی بدون اعلام زمان مشخصی گفت که توقف روند صدور گذرنامه در کابل موقتی است و پس از حل مشکلات فنی این روند از سرگرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

شورای امنیت وضعیت افغانستان را بررسی می‌کند

از سوی دیگر نیز وزارت کشور طالبان اعلام کرد که ۶۰ نفر از جمله کارمندان اداره گذرنامه را به اتهام چاپ گذرنامه تقلبی  و فرمان‌های تقلبی دولت طالبان بازداشت کرده است.

مجله «گلوبلیست» به نقل از«فرانک واگل» از بنیانگذاران سازمان «شفافیت بین‌الملل» پیش از این نوشته بود: فقدان حاکمیت قانون و فساد اداری از عوامل اساسی بحران در افغانستان است.

بیشتر بخوانید:

بازداشت یک مقام نزدیک به دولت سابق افغانستان در تهران

فرنک واگل خاطر نشان کرد اخاذی در نهادهای قضایی، پلیس و سطوح مختلف دولت افغانستان سبب افزایش حمایت مردم از طالبان شده است.

وی در ادامه تصریح کرد به دلیل وجود فساد اداری در دولت افغانستان وعده طالبان برای تامین عدالت اجتماعی در این کشور سبب شد تا مردم از آنها حمایت کنند.

عضو ارشد سازمان شفافیت بین‌الملل اظهار داشت: مقامات آمریکایی از  روبرو شدن با حقایق تلخ در افغانستان خودداری کرده بودند که سبب شد تا باتلاق فساد و ناامنی در این کشور عمق بیشتری را اختیار کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس