کد خبر 1299133
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
کرونا در جهان/ فوت ۷۶۷۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۵۲۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۷۶۷۴ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۳ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۷۴۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۸۷۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۹ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۳۶۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۱ هزار و ۱۰۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۷ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۹۹۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۸۳ هزار و ۴۳۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۱ هزار و ۲۷۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۳۰۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۳ هزار و ۵۳۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۸۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۸۳۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۱ هزار و ۲۵۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۹۷۱، ۹ میلیون و ۳۱ هزار و ۸۵۱، ۸ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۵۴۲، ۷ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۱۴۹ و ۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۷۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۱۵۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۵۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۳۵، ۳۳ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۸۵۹ و ۲۱ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۲۵۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس