همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی

این رسانه ها پیش از این از حامیان اصلی اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران بودند. این در حالی است که سند ۲۰۳۰ سندی ضدزن و ضدخانواده و در راستای فروپاشی نهاد خانواده تنظیم شده است.

سرویس سیاست مشرق - «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را به دولت ابلاغ کرد.طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان از سوی مجلس، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

این طرح پیش از این در پروسه ای حدود ۱۷ ماه در کمیسیونی ویژه و با مشارکت کارشناسان و صاحبنظران مورد بررسی دقیق قرار گرفته بود.

در این طرح جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان، درمان زوجین نابارور، حمایت های دوران بارداری و شیردهی، تولد فرزند اول، تولد فرزند دوم به بعد و تولد چندقلوها مورد پوشش قرار گرفته و مشوق های اقتصادی و تسهیلات شغلی برای جوانان عزیز کشورمان در نظر گرفته شده است.

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

اعطای تسهیلات به زوجین جوان، وام قرض الحسنه برای تولد فرزند اول تا پنجم، تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتن درمان تمامی زوج های نابارور، تحت پوشش کامل قراردادن کلیه مادران در دوران بارداری و شیردهی تا پایان ۵ سالگی کودکان براساس آزمون وسع،  افزایش ۲۵ درصدی تسهیلات مسکن به ازای هر فرزند و افزایش ۲ ساله بازپرداخت، ۱ میلیون سرمایه گذاری بورس برای فرزندان متولد پس از سال ۱۴۰۰، فروش بدون نوبت خودروی ایرانی پس از تولد فرزند دوم به نام مادر، تامین زمین یا واحد مسکونی به قیمت تمام شده پس از تولد فرزند سوم، معافیت مالیاتی ۴۵ درصدی اشخاص حقیقی پس از تولد فرزند سوم.

همچنین افزایش سوابق بیمه گذار زنان خانه دار روستایی و عشایری پس از تولد فرزند چهارم، امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مسکن پس از تولد فرزند سوم، افزایش سنوات خدمت به میزان ۱ سال به ازای هر فرزند پس از تولد فرزند سوم، مرخصی زایمان ۱۲ ماه کامل برای مادران باردار ۲ قلو، تسهیلات قرض الحسنه برای تولد چندقلوها از ۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان، بخشی از خدمات ویژه فرزندآوری در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

* هدف مجلس اجبار به خانواده‌ها نیست

در روزهای گذشته «سیدمحمود رضوی» مشاور رسانه‌ای قالیباف در توئیتی نوشت: «ما در کشور یک شکاف مهم داریم میان فرزندخواهی و فرزندآوری؛ یعنی در صورت حمایت‌های لازم دولت خواسته‌ی بسیاری از خانواده‌ها داشتن تعداد بیشتر فرزند است؛ توضیحات این شکاف را با یک جستجوی ساده می‌توانید مطالعه کنید. هدف مجلس اجبار خانواده‌ها به داشتن فرزند بیشتر نیست؛ بلکه حمایت از آنهایی است که فرزند بیشتر میخواهند، اما به علل اقتصادی و محدودیت امکانات نمی‌توانند».

رضوی در ادامه نوشت: «لذا اولویت تخصیص منابع در همه‌ی زمینه‌ها به خانواده‌ ‌ها اختصاص داده شد تا لااقل از منابع موجود برای جلوگیری از فاجعه پیری جمعیت استفاده شود. در این طرح فروش اقلام پیشگیری بارداری ممنوع نشده و هیچ کس به خود اجازه نمیدهد محصولات بهداشتی را ممنوع کند؛ مردم خود صاحب صلاحیت هستند و تصمیم می‌گیرند. آنچه مرقوم شده این است که ضرورتی ندارد منابع دولت برای توزیع رایگان این اقلام مصروف شود. بحث جمعیت بحثی ملی است و در تمامی کشورهایی که با بحران کاهش نرخ باروری مواجه هستند، هیچ خیرخواهی بر سر لزوم تشویق مردم به فرزندآوری برای جلوگیری از برعکس شدن هرم جمعیت مخالفت نمی‌کند».

* آشفتگی رسانه های معاند

پس از تصویب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس یازدهم، رسانه های معاند از جمله بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، اینترنشنال سعودی، العربیه و دیگر رسانه های مشابه با آشفتگی و عصبانیت نسبت به آن واکنش نشان داده و به این طرح اعتراض کردند.

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

نکته قابل توجه اینجاست که رسانه های مذکور، حامی درجه یک تحریم مردم ایران و مدافع پر و پاقرص آشوب و اغتشاش در کشورمان هستند. این رسانه ها در مقابل تحریم داروی کودکان ایرانی سکوت کرده و سند ۲۰ ۳۰ را تبلیغ و بزک کرده و از هیچ اقدامی در اختلاف افکنی میان مردم و مایوس کردن جامعه فروگذار نمی کند.

حالا همین طیف مدعی شده است که قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، علیه زنان و جوانان ایرانی است.

در همین رابطه بی بی سی فارسی- رسانه ملکه انگلیس- در مطلبی نوشت: «مجلس شورای اسلامی طرحی با نام "جوانی جمعیت و حمایت از خانواده" را تصویب کرده که بر ترویج ازدواج و فرزندآوری تاکید دارد. حذف غربالگری، ممنوعیت سقط جنین و توزیع و فروش وسایل پیشگیری از بارداری، از مواردی است که این طرح بر آن تاکید کرده است».

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

در یک نمونه دیگر، ایران اینترنشنال(رسانه سعودی- انگلیسی) که پیش از نشست گروهک جنایتکار و تروریست منافقین را به صورت زنده پوشش داده بود، در مطلبی نوشت: «سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی قانون موسوم به "جوانی جمعیت و حمایت از خانواده" را که اخیرا در ایران به تصویب رسیده، ناقض حقوق جنسی و باروری زنان ایرانی خواند وخواهان لغو آن شد».

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

سایت صدای آمریکا- حامی اصلی تحریم و جنایت علیه مردم ایران- نیز در مطلبی مشابه نوشت: «این طرح که بعضی امتیازهای شغلی و مالی را به افراد دارای فرزند می‌دهد، پیشگیری از بارداری و سقط جنین را در ایران "محدود و ممنوع" می‌کند».

به نظر شما بی بی سی فارسی و اینترنشنال سعودی و صدای آمریکا نگران و دلواپس زنان و جوانان عزیز کشورمان هستند!؟

* همصدایی اصلاح طلبان با دشمن

و اما نکته قابل تأمل در این میان، همصدایی برخی رسانه ها و فعالین اصلاح طلب با رسانه های دشمن در هجمه علیه قانون مجلس تحت عنوان «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» است.

در یک نمونه، در روزهای گذشته روزنامه اعتماد(متعلق به الیاس حضرتی، از نزدیکان کروبی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم) در مطلبی با عنوان «فرزندآوری زوری» نوشت: «باید پذیرفت فرزندآوری از سوی مردم باید پذیرفته و نهادینه شود. وقتی شاخص سرمایه بالا نیست، اعتماد ملی بالا نیست، انتظار مشارکت نیز نباید وجود داشته باشد. زمانی مردم در این موضوع مشارکت می‌کنند که سرمایه اجتماعی در جامعه بالا رفته باشد. در حال حاضر با پژوهش‌هایی که در چند سال اخیر انجام شد مشخص شد جامعه ما سرمایه اجتماعی بالایی ندارد».

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه با توهین به مردم کشورمان نوشت: «شاید موضوع فرزندآوری در حاشیه شهرها رخ دهد، ولی ما نباید فقرا را مجبور به افزایش جمعیت کنیم، چون تبعاتش در آینده دامن جامعه را خواهد گرفت».

در یک نمونه دیگر روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «صیانت از فرزند آوری با ضرب و زور» با توهین به هموطنان عزیزمان نوشت: «با وجود شکاف طبقاتی عمیق و گسترده و شیوع فقر در جامعه، این اجبارها و فشارها و نقض حریم خصوصی عمدتا دامن گیر بخشی از جامعه می شود که ثروت و منابع لازم برای عبور از ممنوعیت ها و محدودیت ها را ندارند. سزارین، سقط جنین، پیشگیری از بارداری و غربالگری بیش از پیش به امتیازاتی تبدیل می شوند که در اختیار طبقه ممتاز قرار می گیرند و فقرا از آن محروم تر می شوند. تاثیرش بر فرودستان، تولد کودکان ناخواسته و با ناهنجاری های کروموزومی و عوارض بارداری و زایمان و سقط جنین ناامن برای زنان خواهد بود. بار اصلی این طرح بر دوش فقرا و بخش آسیب پذیر جمعیت است و اگر قرار باشد تاثیری داشته باشد به جمعیت این بخش می افزاید و هم زمان به بازتولید فقر می انجامد».

همصدایی اصلاح طلبان با دشمن علیه زنان و جوانان ایرانی/آشفتگی بی بی سی و صدای آمریکا از اقدام مجلس یازدهم

* حامیان سند ۲۰۳۰، مخالفان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

همانطور که ملاحظه کردید، برخی رسانه های اصلاح طلب همصدا با بی بی سی و صدای آمریکا با توهین به جوانان و بانوان کشورمان، طرح مجلس را مورد تخریب و تخطئه قرار دادند.

این رسانه ها پیش از این از حامیان اصلی اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران بودند. این در حالی است که سند ۲۰۳۰ سندی ضدزن و ضدخانواده و در راستای فروپاشی نهاد خانواده تنظیم شده است.

چندی پیش «حسن رحیم پور ازغدی» با انتقاد از حامیان سند ۲۰۳۰ گفته بود: «در پیمان نامه های غربی گفته شده است که خانواده باید برای نوجوان خود یک حریم خصوصی در مسائل جنسی و باروری قرار دهد، یعنی شما از دختر یا پسر ۱۰ ساله خودت نمی‌توانی بپرسی که دیشب با فلان فرد غریبه کجا بودی. اینجا دیگر بحث مجازات و خشونت علیه کودکان نیست بلکه بحث مداخله پدر و مادر است. همچنین در این پیمان‌ها بر تضمین دسترسی نوجوانان به سقط جنین و نگرفتن ایدز تاکید شده است». لازم به ذکر است که در شهریور سالجاری در دولت سیزدهم، اجرای سند ۲۰۳۰ توسط  آیت الله رئیسی لغو شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
  24 4
  صدای غرب را از افساد طلبان بشنوید
  • ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   8 1
   اصلاحاتیا یجوری میگن صد روز گذشت انگار رییسی گفته صد روزه مشکلات رو حل می‌کنم! نه عزیزان، اونی که وعده‌های توهمی سر خرمن میداد رفت!
  • IR ۰۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   4 1
   ** شهید نعمت اله ابوالحسنی برادرانم در انجمن اسلامی، از شما عاجزانه می خواهم كه همواره در خط امام و با پیروی از ولایت فقیه پیش بروید. خواهرانم و برادرانم وحدت خود را حفظ كنید. زیرا با اتكاء به الله و با وحدت كلمه و با پیروی از ولایت فقیه است كه می توان به پیروزی دست یافت «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا»
  • ... IR ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   4 0
   دقیقا
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   1 1
   *** شهید نعمت اله ابوالحسنی برادرانم در انجمن اسلامی، از شما عاجزانه می خواهم كه همواره در خط امام و با پیروی از ولایت فقیه پیش بروید. خواهرانم و برادرانم وحدت خود را حفظ كنید. زیرا با اتكاء به الله و با وحدت كلمه و با پیروی از ولایت فقیه است كه می توان به پیروزی دست یافت «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا».
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   2 1
   شهید حمیدرضا (سعید) ابوالاحراری ضروری ترین مطلبی كه در حال حاضر احتیاج به توصیه [به آن] می باشد اطاعت از ولایت امر فقیه است، خصوصا در شرایط خاصی كه همه منافقان، نقاب از چهره برگرفته و بعد از مدت ها شیطنت و عوام فریبی در مقابل ولایت مطلقه فقیه صف كشیده اند، غافل از آن كه تندباد توفنده ایمان و اخلاص امت رزمنده ما شجره خبیثه آنها را بزودی و به یاری حق، سرنگون خواهد كرد.
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
  15 1
  رسانه های چپی خیلی وقته به صورت محسوس با رسانه های اپوزوسیون هم صدا هستن. و در خیلی از مسائل آرمان ها وآرزوی مشترک دارند
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
  4 0
  ضمانت اجرایی قوانین و بخشنامه ها
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
  12 2
  از اول هم با هم بودن شما انها را در حکومت راه می دهید و کشور را نابود می کنند
 • CA ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  5 10
  سند ۲۰۳۰ کجاش ضد زنه آخه،
 • ناشناس IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  6 4
  مردم به این حرفها توجه ندارند..نگاه به وضع اقتصادی و آینده فرزندانشون میکنند..
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
   0 1
   اتفاقا بعضیا در این قبیل مسائل زندگی .... دارن یعنی سگ رو به بچه ترجیح میدن بس خودشون رو با سگ همذات پنداری می کنن
 • ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  2 2
  اصلاحاتیا یجوری میگن صد روز گذشت انگار رییسی گفته صد روزه مشکلات رو حل می‌کنم! نه عزیزان، اونی که وعده‌های توهمی سر خرمن میداد رفت!
 • حیدر صالح IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  2 2
  چون دست این اصلاحات چی از پول بیت‌المال کوتاه شده جیغ بنفش سر میدن
 • سید فروزان CH ۰۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  2 1
  برای غربکدایان دادن ماهیانه و تسهیلات به خانواده در اروپا در صورت فرزند آوری هزاران تعریف و تمجید دارد ،اما تسهیلات و امتیاز برای فرزند آوری در ایران را خیانت به مردم و اشتباه بزرگ ، یعنی این قشر قادرند باد دل بایدن را چنان تعریف و تفسیر و درست بدانند که اگر بتوانند آن باد دل را سرمه کنند و به چشم خود بزنند
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   0 0
   دقیقأ. در اروپا به زن بعد از زایمان دوسال مرخصی با حقوق داده می شود و اخیرأ به پدر هم شش ماه مرخصی بدون حقوق داده می شود. در فرانسه برای هر بچه مبلغی به حساب سرپرست خانواده ریخته می شود تا جایی که اگر خانواده ای پنچ فرزند داشته باشند می توانند کار نکنند و یک زندگی معمولی و متوسط را با همان یارانه فرزندانشان داشته باشند. ولی اگر در ایران این پشتیبانی ها از فرزند آوری شود جیغ بی بی سی و بلندگوی های داخلیش در می آید. یکی هم نیست که از اصلاحاتچی های بی انصاف و دروغگو بپرسد که کمک مالی به خانواده هایی که فرزند دارند اجبار و زورگویی است؟ البته این ها خوب می دانند که کسی روزنامه هایشان را نمی خواند و فقط تیتر آنها را هنگام خریدن آب معدنی یا سیگار از دکه ها می بیند و در ذهنشان اینطور القا می شود که بله مثلأ اگر از این پس زوجهای جوان بچه دار نشوند مجازات می شوند. البته اصلاحاتچی ها از این حرفها بسیار بسیار بی...تر و نامردتر و .... تر هستند و فقط منتظر دستور بی بی سی و صدای آمریکا هستند و اخیرأ آنقدر بدبخت شده اند که بن سلمان هم برایشان پروژه تعریف می کند و همه به خط می شوند.
 • هرم مزلو NL ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 0
  در جوای سوال اینکه، ایا امریکا (سایر متحدان استکابری-امپرالیستی شرقی و غربی و عبری و عربی و ...اش) حاضرند تضمین بدهند بریا جلوگیری از تکرار نقض برجام؟! جواب خلاصه، هرگز تضمینی وجود نخواهد داشت!
 • IR ۰۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  2 1
  لعنت خدا بر افساد طلبان
 • IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  4 1
  ظاهرا از نظر مشرق دولت و مجلس الان خوب هستند
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  2 0
  پرورش یافتگان مکتب غرب که قبله آمالشان کاخ سفید است همیشه برسر منافع ملی هم نظر با دشمنانند. بابودن این طیف دیگر دشمن احتیاج به هزینه کردهای آنچنانی وفرستادن جاسوس ..ندارد .اینان مصداق بارز تحریف نفوذ ودریک کلام ستون پنجمد.
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  7 4
  از قول مردم حرف نزنید. مردم در این شرایط نمی تونن ازدواج کنن چه برسه به فرزندآوری.
 • تاج MD ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  4 1
  اصلاح طلبان لشگریان دجّال هستند که به دشمنی با امام زمان برخواسته اند. ننگ بر این نفاق
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 1
  سایت شما ...
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  1 1
  شهید حمیدرضا (سعید) ابوالاحراری ضروری ترین مطلبی كه در حال حاضر احتیاج به توصیه [به آن] می باشد اطاعت از ولایت امر فقیه است، خصوصا در شرایط خاصی كه همه منافقان، نقاب از چهره برگرفته و بعد از مدت ها شیطنت و عوام فریبی در مقابل ولایت مطلقه فقیه صف كشیده اند، غافل از آن كه تندباد توفنده ایمان و اخلاص امت رزمنده ما شجره خبیثه آنها را بزودی و به یاری حق، سرنگون خواهد كرد.
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  4 0
  مسخره تر و افتضاح تر از همه مصاحبه افسادات با یک دکتر بیماری های عفونی هست که به لطف کرونا و دعوت های پی در پی صدا و سیما از این آقا برای برنامه هایی مثل تیتر امشب معروف شده و تو مصاحبه گفته این طرح باعث افزایش ایدز در کشور میشه ؟؟؟؟؟؟ خدا لعنتتون کنه این مسخره بازیا چیه ؟ مگه دولت گفته خارج از چهارچوب خانواده بچه دار بشید ؟ خدایا کی ریشه ی این افسادطلبان رو خشک میکنی ؟؟؟
 • هرم مزلو LU ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 0
  لطفا کامنت من را کامل منتشر کنید، تا حق ازادی بیان ادا شود بخصوص من که در دفاع از منافع ملی نوشتم
 • كريم IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 0
  يك معادله وجود دارد و آن اين است كه: افساد طلبان. آمريكا. اسرائيل. منافقين ا ز اين دست آدمها با هر گونه پيشرفت مملكت ما ايران، در هر زمينه اي مخالفند پس جايگاه افساد طلبان كه مي گويند ايراني هستند در كجاست؟
  • آرام IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   0 0
   خب خيلي ام خوب معلوم و مشخصه. افساد طلبا هم مثل همه اونا كه نوشتي و خيلي ام بدتر از اونا كه نوشتي با هم فرقي نمي كنن. افساد طلبا از اونام بدترن. چون اونا واسه كشور خودشون با ما مخالفن اما افساد طلبا به خاطر منافع اونا با جمهوري اسلامي مخالفن.
 • صمصام IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 0
  در دولت احمدینژاد طرحی ایجاد شد که در ان برای تولید هر فرزند قرار بود دولت مبلغ یک میلیون تومان هدیه برایش افتتاح حساب کند یک میلیون زمان احمدینژاد معادل حداقل 10 میلیون تومان امروز است اما ان طرح منتفی و به فراموشی سپرده شد به دلیل بار مالی سنگین برای دولت
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
  0 1
  یاد میترا زن نجفی افتادم.... اوج حمایت اصلاحات از حقوق زن
 • محمدولایی بازنشسته IR ۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
  0 0
  اسراییل کودک. کش هم ؟؟؟ خوشحال شده !!!!!!! ؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس